Українці купуватимуть долари за новими правилами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Українці купуватимуть долари за новими правилами

Нацбанк ухвалив нове рішення.

Фото ілюстративне.

Українці купуватимуть долари за новими правилами

Нацбанк змінив деякі правила

В Україні з 17 січня змінили правила продажу валюти. Українцям дали можливість продавати долари в терміналах, крім того, населенню дозволили проводити раніше заборонені операції з обміну валюти.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті НБУ.  Як зазначає регулятор, рішення – частина лібералізації валютного ринку в Україні. Серед іншого Нацбанк змінив такі правила:

  • Банкам і фінансовим організаціям дозволили купувати валюту в населення у терміналах самообслуговування.
  • Щоб переказувати валюту за кордон й отримувати її, українці зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному додатку «Дія».
  • НБУ зняв заборону для клієнтів-юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард» (контракт на продаж у майбутньому).
  • Національний банк скасував заборону на операції фізичних осіб із купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард» (контракт на продаж у майбутньому).

Заробітні плати в доларах в Україні дозволили виплачувати в офіційних представництвах іноземних держав і тільки іноземцям. 

Що вже зробили до цього

Національний банк поступово пом'якшує вимоги до валютних операцій. Раніше, наприклад, запустили віртуальні валютні карти. Крім того:

  • Дозволили отримувати в доларах і євро кошти на відрядження на роботі. «Юридичні особи мають право використовувати валютні кошти на оплату витрат на обслуговування відрядження за кордон їхніх працівників, а також для забезпечення експлуатаційних потреб власних транспортних засобів під час їхнього перебування за межами України», – йдеться в документі.
  • Заробітні плати в доларах в Україні дозволили виплачувати в офіційних представництвах іноземних держав і тільки іноземцям. Також офіційно у валюті зможуть заробляти, наприклад, моряки. Навіть якщо українець працює у посольстві або, наприклад, компанія продає товар чи послугу за кордон і заробляє у валюті, зарплати повинні платити лише в гривні.

Українці також отримали можливість вільно розплачуватися валютою за великі (до 150 тис. грн в еквіваленті) покупки за кордоном. Торгувати валютою за новим законом вже дозволили поштовим відділенням, кредитним спілкам, ломбардам

Читати також: .Українцям цьогоріч підвищать зарплати: кому й наскільки

Джерело: Обозреватель