З власника бару у Луцьку стягнуть 96 тисяч гривень за «нелегальну» музику - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
З власника бару у Луцьку стягнуть 96 тисяч гривень за «нелегальну» музику

В Україні існує кілька організацій, які мають право збирати такі платежі.

Фото Pixabay.

З власника бару у Луцьку стягнуть 96 тисяч гривень за «нелегальну» музику

Власник закладу «П'ятниця», що на проспекті Волі у Луцьку, сплатить штрафь на користь громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» через використання музики без договору з акредитованою організацією колективного управління та сплати роялті

Спілка подала позов на підприємця Руслана Минюка, який є власником бару через те, що представники організації зафіксували нелегальне використання музичних творів. Йдеться, зокрема, про такі композиції: Peter Maros «In my heart», Marco Luka «Allure», Muskai «Corrupted», Patches «AIarm», Post MaloneJustin Bieber, Sudden peak records sudden peak radio ep., Khalid, Sia «Elastic heart». Про це пише «Волиньпост» за інформацією постанови Північно-західного апеляційного господарського суду.

Представник ресторанного бізнесу в Україні зауважують, що законодавство не зовсім чітко дає зрозуміти, як діяти у законній площині і кому саме потрібно платити, коли йдеться про використання музичних творів. Адже в Україні існує кілька організацій, які мають право збирати ці платежі.

Після фіксації таких фактів «Українська ліга авторських та суміжних прав» звернулася до підприємця з проханням врегулювати питання використання фонограм та зафіксованих у них виконань шляхом отримання дозволу від громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав», який можна отримати, підписавши договір про використання фонограм та зафіксованих у них виконань. Утім, оскільки договір так і не був підписаний, то позивач звернувся до суду.

Спочатку Господарський суд Волинської області відмовив у задоволенні позову і, відповідно, стягненні збитків. Щобільше, у рішенні суду йшлося про необхідність стягнути з громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» на користь фізичної особи-підприємця Руслана Минюка 30 тисяч гривень судових витрат на професійну правову допомогу.

Нагадаємо, у Луцьку BMW X5 на швидкості влетів у відому кав'ярню.

Утім, «Українська ліга авторських та суміжних прав» подала апеляційну скаргу на таке рішення. Розглянувши її, Північно-західний апеляційний господарський суд вирішив частково задовольнити апеляційну скаргу. Рішення суду першої інстанції скасували, натомість постановили стягнути з підприємця збитки в сумі 96 050 гривень. Сума позову була значно більшою, утім суд вирішив у задоволені позову в частині стягнення збитків в сумі 112 600 гривень відмовити.

До слова, представник ресторанного бізнесу в Україні зауважують, що законодавство не зовсім чітко дає зрозуміти, як діяти у законній площині і кому саме потрібно платити, коли йдеться про використання музичних творів. Адже в Україні існує кілька організацій, які мають право збирати ці платежі. Тож нерідко причина порушень авторського права саме у тому, що немає чітко прописаних правил.