У Луцьку звільнили з роботи заслуженого донора - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
У Луцьку звільнили з роботи заслуженого донора

Чоловік подав документи на отримання звання Героя України.

Фото Суспільного.

У Луцьку звільнили з роботи заслуженого донора

Чоловік підозрює, що таке рішення роботодавця пов'язане з його донорською діяльністю. Чи так це?

Заслуженого донора з Луцька Юрія Деркача звільнили з роботи на місцевому підприємстві. Чоловік підозрює, що таке рішення роботодавця пов'язане з його донорською діяльністю.

Як повідомляє Суспільне, чоловік працював на підприємстві «Луцькпластмас» начальником зміни сторожової служби. Через донорство відпустка в нього могла бути до двох місяців.

21 січня чоловік вкотре прийшов до обласної служби крові. Донором стає уже 601-й раз.

Юрій Деркач уже 30 років є донором плазми крові. Має звання почесного та заслуженого донора України. Говорить, що в нього – рідкісна четверта плюс група крові. Через це став донором, щоб допомогти людям, які потребували переливання.

Читайте також: Донор-рекордсмен здав 188 літрів плазми і… позбувся роботи.

Здача крові зайняла у Юрія 30 хвилин. У касі чоловік отримує 50 гривень на харчування та довідку про право на вихідні, але роботи, каже чоловік вже немає.

За словами лучанина, у квітні службу, де він працював на заводі, скоротили та залишили на роботі лише п'ять осіб. На його думку, скорочення йому мотивували через те, що багато днів перебуває у відпустці.

 

 

 

Голова правління підприємства Євген Романюк коментувати на камеру ситуацію відмовився. Поза камерою сказав, що звільнили увесь відділ, де працював Юрій Деркач. Людей попередили та з усіма розрахувалися.

Юристка Наталія Смолярчук розповіла, що роботодавець має за два місяці попередити працівників про скорочення. Про те, що почесні донори мають якісь переваги чи пільги при звільненні, юристка зазначила – законодавство цього не передбачає. Юристка радить чоловіку звертатися до суду.

Юрій Деркач каже, що не буде подавати до суду на колишніх роботодавців. Чоловік подав документи на отримання звання Героя України. Його дають людям, які діляться кров’ю для переливання понад пів тисячі разів. Документи, які це підтверджують чоловік надіслав, чекає відповіді.

До слова, ще навесні минулого року через карантин на Волині бракувало донорів, які здають кров.

Читати також: Лікарі районної лікарні на Волині показали, як лікують коронавірусних хворих

 

Джерело: Суспільне. Волинь.