Хто з волинян зможе отримати компенсацію оплати за електроенергію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
Хто з волинян зможе отримати компенсацію оплати за електроенергію

В державі визначили 4 категорії.

Фото Unsplash.

Хто з волинян зможе отримати компенсацію оплати за електроенергію

Є постанова уряду

Кабмін планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів. Про це йдеться у проєкті постанови Кабміну, підготовленій Міністерством соціальної політики, інформує Суспільне.

«Компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електроенергії, що виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів», – зазначається у проєкті постанови.

Компенсацію на оплату спожитої в першому кварталі 2021 року електроенергії зможуть отримати наступні категорії громадян:

- особи, які проживають у житлових будинках (у т.ч. у будинках готельного типу, гуртожитках і квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у т.ч. у сільській місцевості) і станом на 31 грудня 2020 року мали право на знижену ціну;

- особи, які проживають в багатоквартирних і не газифікованих будинках, в яких відсутнє або не функціонує центральне опалення (у т.ч. в сільській місцевості);

- багатодітні сім'ї, сім'ї з всиновленими дітьми та дитячі будинки сімейного типу.

Виплати компенсації будуть здійснювати коштом залишкових грошей на спеціальному фонді Мінсоцполітики.

Виплати компенсації будуть здійснювати коштом залишкових грошей на спеціальному фонді Мінсоцполітики.

Читайте також: Чому на Волині закрили половину автостанцій

Нагадуємо, Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля «стабілізації ринку електричної енергії».

10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.