Міненерго: побутові споживачі переплатили газзбутам за пів року 8,4 млрд - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Міненерго: побутові споживачі переплатили газзбутам за пів року 8,4 млрд

670 гривень з кожного абонента.

Фото pixabay.com.

Міненерго: побутові споживачі переплатили газзбутам за пів року 8,4 млрд

У профільному міністерстві кажуть, що протягом вказаного періоду середня ціна регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищувала ціну Нафтогазу

У другому півріччі 2020 року побутові споживачі переплатили регіональним газопостачальним компаніям за газ 8,4 млрд гривень. Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту урядової постанови №1236, передає Укрінформ.

«За нашими оцінками, у серпні-грудні 2020 року через наявність домінуючого положення у регіональних газопостачальних компаній побутові споживачі переплатили 8,4 млрд грн або 670 гривень на кожного абонента», - зазначається в записці, що готувалася Міністерством енергетики.

Через наявність домінуючого положення у регіональних газопостачальних компаній побутові споживачі переплатили 8,4 млрд грн або 670 гривень на кожного абонента.

За даними Міненерго, протягом указаного періоду середня ціна регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищувала ціну ГК «Нафтогаз України». При цьому, доля цих постачальників у сегменті продажу газу для потреб побутових споживачів складала понад 90%.

Як повідомлялось, ГК «Нафтогаз України» у лютому встановила своїм клієнтам ціну на газ на рівні 6,86 грн/куб.м із ПДВ, яка є нижчою за рекомендовану урядом.

Як пояснили в «Нафтогазі», знизити ціну вдалося за рахунок встановлення мінімальної власної націнки.

Читайте також: Кабмін знизив ціну на газ для населення

При цьому, як наголосили в компанії, ГК «Нафтогаз України» закуповує газ на умовах, які є доступними іншим постачальникам.