Освітній омбудсмен: «Примус до носіння шкільної форми порушує права учнів» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
Освітній омбудсмен: «Примус до носіння шкільної форми порушує права учнів»

Так - законно!

Фото із сторінки Сергія Горбачова у facebook.

Освітній омбудсмен: «Примус до носіння шкільної форми порушує права учнів»

«Будь-які вимоги щодо стилю, кольору чи інших атрибутів шкільного одягу неприпустимі та незаконні»

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов після закінчення локдауну висловився щодо  загострення «давньої проблеми у школах - примус до обов’язкового носіння шкільної форми»:

«Служба освітнього омбудсмена отримує звернення від здобувачів освіти та їхніх батьків про те, що педагоги чи адміністрація закладу освіти примушують учнів носити обов’язкову шкільну форму (ще й відповідного фасону і кольору).

Це вже - дуже небезпечно, оскільки обов'язкова шкільна форма не лише позбавляє дитину права на індивідуальність та самовираження, але й санкції за її «недотримання» завдають дитині серйозних моральних травм, які можуть залишитися на все життя. Тому цю тему я вважаю вкрай важливою.

Варто відразу внести ясність щодо термінів, які ми будемо надалі використовувати. Досить часто у дискусіях із цього приводу виникає плутанина, оскільки учасники дискусії не відрізняють «шкільний одяг (одяг для школи)» від «обов’язкової шкільної форми». А це - принципово різні речі.

Сергій Горбачов - категорично проти булінгу за неносіння шкільної форми.
Сергій Горбачов.

 Одяг для школи - це вільний вибір дитини та/або її батьків. Єдиними вимогами до такого одягу є охайність, зручність, відповідність сезону. Все. Будь-які вимоги щодо стилю, кольору чи інших атрибутів шкільного одягу неприпустимі та незаконні.

Обов’язкова шкільна форма - це принципово інше. Це - однострій (уніформа), однаковий для всіх (хлопців та дівчат відповідно) зразок одягу. Найсуттєвіше те, що за «недотримання форми одягу» можуть бути застосовані санкції, покарання. Наприклад, за те, що дитина приходить в одязі «не того кольору» або «не того фасону» починається цькування, погрози та приниження з боку адміністрації закладу та вчителів: учня чи ученицю публічно сварять, психологічно тиснуть і навіть не допускають до занять.

Читайте також Фруктовий плов, запіканка, шніцель: учні волинської школи харчуються за новим меню, яке розробив відомий кулінарний експерт (Фото).

Про те, як примус до носіння обов’язкової шкільної форми порушує людську гідність та право на освіту, чому вимагати носити обов’язкову шкільну форму незаконно, куди звертатися, якщо на дитину та батьків тиснуть через відсутність шкільної форми, яка може бути демократична альтернатива шкільної форми - на нашому сайті: https://bit.ly/2Yqt6gt

Відразу можу припустити, що коментатори цього тексту можуть дорікнути мені, що шкільна форма - то не найскладніша проблема в нашій освіті. З цим можна було б погодитися, якби не те, що обов'язкова шкільна форма дуже часто стає приводом для булінгу, дискримінації, знущань та принижень. А це вже - дуже небезпечно, оскільки обов'язкова шкільна форма не лише позбавляє дитину права на індивідуальність та самовираження, але й санкції за її «недотримання» завдають дитині серйозних моральних травм, які можуть залишитися на все життя. Тому цю тему я вважаю вкрай важливою».