Перша вакцинація в Україні буде проходити під прицілом камер - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Перша вакцинація в Україні буде проходити під прицілом камер

Першу партію медпрепаратів очікують в середині лютого.

Фото aa.com.tr.

Перша вакцинація в Україні буде проходити під прицілом камер

У МОЗ повідомили, як виберуть добровольця для щеплення від Covid

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про те, як будуть вибирати першого українця, якому зроблять щеплення від коронавірусу під прицілом камер, інформує сайт «Дзеркало тижня».

За його словами, в першу хвилю вакцинують тих, хто працює на передовій з хворими на коронавірус, тому добровольця будуть вибирати серед медиків.

«З програми імунопрофілактики не потрібно робити шоу. Подивимося і звернемося до всіх департаментів охорони здоров'я, кожен в лікарні визначить людину», - пояснив Ляшко в інтерв'ю телеканалу ВВС.

За його словами, процедуру вакцинації будуть проводити в прямому ефірі під прицілом камер.

«Будь-який медпрацівник, який надає допомогу хворим на Covid-19 є героєм, тому перша вакцинація може бути зроблена кому завгодно. Вони заслужили бути вакцинованими, бути в ефірі», - додав головний санітарний лікар.

Читайте також: «Мабуть, коронавірус уплинув на мізки наших владоможців…»

Він також додав, що першу партію вакцин Україна очікує орієнтовно 15 лютого. У лютому Україна отримає 117 000 доз вакцини Pfizer-BioNTech в рамках програми COVAX.

Протягом першого півріччя цього року Україна також зможе отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів кампанії.

Раніше Кабмін оприлюднив календарний план вакцинації населення в 2021 році. Згідно з графіком, до кінця року вакцину отримають 14,4 млн громадян різних категорій. При цьому лише 40% українців на сьогодні готові вакцинуватися від коронавірусу.