Новий закон про землю: ділянка автоматично переходитиме покупцю будівлі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.04 € 32.79
Новий закон про землю:  ділянка автоматично переходитиме покупцю будівлі

Новий закон.

Фото Економічна Правда.

Новий закон про землю: ділянка автоматично переходитиме покупцю будівлі

Документ перебував на розгляді парламенту з 2015 року.

2 лютого Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розташованого на ній об'єкта нерухомості».

За відповідний законопроєкт №0850 проголосували 297 народних депутатів.

Законом встановлено «автоматичний» перехід прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташовану на ній будівлю або споруду до нового власника майна.

 

Для здійснення забудови оформлення права на земельну ділянку є необхідною умовою.

Законом встановлюються строки для звернення набувача будинку до власника земельної ділянки з пропозицією передати йому в користування відповідну земельну ділянку (10 днів з дня державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомості), а також терміни для розірвання попереднього і укладення нового договору з власником такої земельної ділянки (не пізніше 30 днів з дня державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомості).

Автори законопроєкту зазначають, що для здійснення забудови оформлення права на земельну ділянку є необхідною умовою.

Таким чином, якщо об'єкт незавершеного будівництва був переданий іншій особі (проданий, успадкований), то без переоформлення прав на землю (в тому числі права оренди), здійснення будівництва буде незаконним.

Читати також: Волинянка купила в інтернет-шахраїв ліки за 1100 гривень

Джерело: Економічна Правда