Порошенко представив законопроекти «ЄС» щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Порошенко представив законопроекти «ЄС» щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом

«Ми зараз звертаємося до всіх лідерів парламентських фракцій, крім ОПЗЖ як «п’ятої колони», з проханням виступити співавторами зазначених проектів законів».

Фото ЄС.

Порошенко представив законопроекти «ЄС» щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом

«Європейська Солідарність» ініціює ухвалення низки нормативних актів, які спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму

Про це під час брифінгу повідомив лідер партії, п’ятий Президент Петро Порошенко. Він також нагадав, що «Європейська Солідарність» підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів. Однак цього кроку недостатньо, наголошують у «Європейській Солідарності». 

Саме тому фракція пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, які встановлюють жорстку відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадянина України з країною-агресором в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам. 

«Європейська Солідарність» підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів.

«Мова не йде про тих , хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях та школах. А мова йде в першу чергу про тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші. І має бути встановлена чітка кримінальна відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій, і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею», – пояснює Порошенко.

Також в «ЄС» підготували законопроект про посилення відповідальності за дії, пов’язані з поширенням ворожої пропаганди, який має перекрити всі лазівки для неї. 

«Перші кроки були здійснені нашою командою ще в 2014-2015 роках. Я хотів би наголосити, що саме мій підпис стоїть під рішенням щодо застосування санкцій щодо російських телеканалів. Ми зараз бачимо, що і Європейський Союз, зокрема Латвія на цьому тижні прийняла відповідне рішення про заборону тих самих російських телеканалів, які не є засобами масової інформації і там працюють не журналісти. А є засобами пропаганди, і працюють там журналісти на кшталт Соловйова і Кісельова», – нагадав Порошенко.

Третій документ – це постанова Верховної Ради «Про невідкладні заходи для припинення практики політично вмотивованих переслідувань». За словами Порошенка, Постанова вимагає припинити політичні репресії проти добровольців, ветеранів, волонтерів, учасників Революції гідності – зокрема, Андрія Антоненка, Яни Дугарь, Юлії Кузьменко, кіборга генерала Марченка, Софії Федини, Марусі Звіробій та інших. 

Читайте також Використали для атак на Порошенка й «кинули»: в оточенні Коломойського прокоментували ситуацію з Дубінським.

Порошенко закликав політичні сили, представлені у парламенті, крім ОПЗЖ, підписатися  під законопроектами і постановою. 

«Ми зараз звертаємося до всіх лідерів парламентських фракцій, крім ОПЗЖ як «п’ятої колони», з проханням виступити співавторами зазначених проектів законів та постанови і продемонструвати українському народу, що за першим кроком ми готові зробити і другий, і третій. Щоб нарешті виступити єдиним фронтом проти російської агресії. Єдиним фронтом по захисту державних і національних інтересів України», – наголошує Порошенко.

«Для того, щоб зупинити ту навалу, яка зараз просто перекочувала зі 112, NewsOne, Zik, намагається продертися до інших каналів і зробити беззмістовним цей перший і, на жаль, єдиний крок влади, який ми вітаємо», – нагадав п‘ятий Президент. 

Порошенко наголосив: альтернативи державницькій стратегії не існує. «Чого хоче зараз український народ? Український народ хоче об’єднання всіх політичних сил навколо державницьких інтересів. Навколо захисту державності України, європейської і євроатлантичної інтеграції. Саме ці цілі сповідує наша політична сила», – резюмує Петро Порошенко.

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Європейська солідарність.