«ЄС» висунула кардіохірурга, волонтерку Юлію Кузьменко кандидатом у депутати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.31 € 32.47
«ЄС» висунула кардіохірурга, волонтерку Юлію Кузьменко кандидатом у депутати

Наразі Юлія Кузьменко перебуває під домашнім арештом.

Фото eurosolidarity.org.

«ЄС» висунула кардіохірурга, волонтерку Юлію Кузьменко кандидатом у депутати

Довибори у 50-му окрузі на Донеччині відбудуться 28 березня 2021 року

Партія «Європейська Солідарність» висунула відому волонтерку, дитячого кардіохірурга, кандидата медичних наук Юлію Кузьменко кандидатом на довиборах у Верховну Раду в окрузі №50 на Донеччині, передає eurosolidarity.org.

Таке рішення ухвалив з’їзд партії у відповідь на численні звернення ветеранських та волонтерських громадських організацій.

В усіх цих зверненнях до партії звучить одна думка – підтримати на довиборах до Верховної Ради Юлію Кузьменко, яку зараз бездоказово і несправедливо переслідує влада.

«До «Європейської Солідарності» надійшло дуже багато звернень з багатьох регіонів, і від різних організацій патріотичного українського спрямування. Від громадської організації «Рівне-ТАКМЕД», це медики з досвідом участі у бойових діях, які дали знання тактичної медицини 25 тисячам військовослужбовців. Це громадська організація «Фонд підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Це звернення від цілої низки громадських, зокрема ветеранських організацій Дніпра; від громадських організацій Донецької області, зокрема від спілки «Захисники Донеччини» і Спілки ветеранів АТО. Це звернення від організації «Солідарна Справа громад», – повідомила народна депутатка, медик-доброволець, засновниця медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич.

Читайте також: «Європейська Солідарність» очолила рейтинг партій – КМІС.

 

 «В усіх цих зверненнях до партії звучить одна думка, прохання, вимога, заклик – підтримати на довиборах до Верховної Ради по 50-му виборчому округу відомого в Україні волонтера, дитячого медика Юлію Кузьменко, яку зараз бездоказово і несправедливо переслідує влада», – говорить Яна Зінкевич. Вона зауважила, що вже більше року триває розслідування у справі Шеремета, у якому слідчі просто рятують честь президентського мундиру.   

Яна Зінкевич також нагадала, що «Європейська Солідарність» закликає парламент ухвалити постанову про припинення політичних репресій в Україні. «В особі Юлії Кузьменко ми підтримуємо усіх несправедливо переслідуваних в Україні патріотів, волонтерів, ветеранів і майданівців», – каже Зінкевич.

 

 У своєму онлайн зверненні Юлія Кузьменко, яка перебуває під домашнім арештом, нагадала, що у 2014 році тисячі волонтерів і добровольців піднялися на захист країни. Тоді вони сприймали як недобрий жарт можливість переслідування за це. А тепер – каже Кузьменко – це реальність. 

«І ось за вікном 2021 рік. Переслідування та репресії проти політиків, проти громадських діячів, активістів, волонтерів та військових набули сили та обертів таких, які були, мабуть, останній раз за радянських часів. Вони навіть набули статусу системних», – говорить Кузьменко.

 

 Юлія Кузьменко також наголосила, що Донбас – це її батьківщина, Донбас має бути і відчувати себе частиною України.

Читайте також: Петро Порошенко вимагає повернути контрснайперські групи та дати ЗСУ право на вогонь у відповідь.

Кузьменко подякувала усім громадських організаціям  за підтримку, а партійцям «Європейської Солідарності» – за рішення підтримати її кандидатуру.

«Системні переслідування народжують системну боротьбу. Тому я дякую партії «Європейська Солідарність», що в ці темні часи її депутати стали пліч-о-пліч з нами та іншими звичайними українцями. Я не хочу бачити патріотів за ґратами за фальсифікованими справами. Я не хочу бачити свою країну знову під російським ярмом. Тому таке рішення прийнято, і тому я тут», – говорить Кузьменко.

«Добре розуміючи, що саме зараз необхідно виступити єдиним фронтом не тільки політикам. а й волонтерським та іншим громадянським організаціям, я прийняла рішення балотуватися до Верховної Ради», – зазначила Юлія Кузьменко.  

Учасники з’їзду також закликали усі демократичні сили в Україні до об’єднання проти загрози російського реваншу.  

Як відомо, на довиборах у 87-му окрузі в Івано-Франківській області, які теж відбудуться 28 березня, від «Європейської Солідарності» балотується доброволець, учасниця АТО, громадська активістка Маруся Звіробій-Біленька.