Замерз найбільший в Україні рівнинний водоспад (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Замерз найбільший в Україні рівнинний водоспад (Фото)

Зимове диво.

Фото Укрінформ.

Замерз найбільший в Україні рівнинний водоспад (Фото)

Таке красиве природне явище можна спостерігати не так часто

В урочищі Червоне, що у Дністровському каньйоні на Тернопільщині, мороз зупинив потік Джуринського водоспаду – найбільшого серед рівнинних водоспадів України.

Мальовничі фото замерзлого бурхливого у теплу пору року потоку опублікував на своїй сторінці у фейсбуці відомий тернопільський фотограф Володимир Тихович. 

«Таке досить красиве природне явище можна спостерігати не так часто. Адже у південній частині області, де розташований Джуринський водоспад, в останні роки сильні морози – рідкість. Нині ж тут – величезний масив із льоду, численні бурульки, химерні форми із замерзлої води, що буквально кілька днів тому спадала із висоти 16 метрів й зривалася униз трьома каскадами, широким, 20-метровим потоком у річку Джуринку, притоку Дністра», – розповів кореспонденту Укрінформу тернопільський історик, екскурсовод Олег Гаврилюк.

Джуринський водоспад, до якого у ці дні ринулися туристи задля селфі на тлі замерзлого потоку води, – називають суцільною загадкою.

Джуринський водоспад, до якого у ці дні ринулися туристи задля селфі на тлі замерзлого потоку води, – називають суцільною загадкою. Одні кажуть, що цю водну окрасу ще кілька століть тому створили будівничі Червоногородського замку-палацу, залишки якого тут ще є. Інші – що це справа рук турків, які, щоб осушити річку, яка заважала їм наступом взяти фортецю, змінили русло, підірвавши скелю, тому й утворився водоспад. Ще дехто стверджує, що Джуринський водоспад – витвір самої природи і людського втручання тут немає.

Для тих, хто вирушить у мандрівку до цієї мальовничої місцини, є кілька застережень. Не варто вирушати в таку дорогу без авто із високим дорожнім просвітом, бо ризикуєте сюди не доїхати.

Читати також: Таке дійсно було:15 старих фото, яких немає в шкільних підручниках

Туди з райцентру Заліщики до села Нирків, у долині якого й розташований водоспад, ходить маршрутка. Однак все одно мандрівникам доведеться пройти не один кілометр, щоб потрапити в урочище Червоне. Тож краще – авто-позашляховиком чи туристичним всюдиходом. Але навіть тоді в саме урочище доведеться спускатися самотужки. Зате буде час роздивитися усі принади зимового Дністровського каньйону, де розташовані й залишки замку-палацу, і стіни старого костелу, неподалік якого нині застигло-замерзлий у своїй красі Джуринський водоспад.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Укрінформ