Кабмін постановив створити на Рівненщині Національний природний парк «Пуща Радзивіла» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
Кабмін постановив створити на Рівненщині Національний природний парк «Пуща Радзивіла»

Оце так!

Фото pravda.com.ua

Кабмін постановив створити на Рівненщині Національний природний парк «Пуща Радзивіла»

Він буде розташований на території Сарненського району

Кабмін на засіданні 17 лютого схвалив проєкт указу президента України «Про створення національного природного парку «Пуща Радзивіла» на території Рівненської області.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Урядовий портал.

Національний природний парк площею 24 265,307 га розташований на території Сарненського району Рівненської області.

«Національний природний парк площею 24 265,307 га розташований на території Сарненського району Рівненської області. Його природні комплекси та об’єкти українського Полісся мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Рівненщині».

«Пуща Радзивіла» стане третім національним парком у Рівненській області і збільшить природно-заповідний фонд області на 1%. Він приєднається до двох наявних національних природних парків в області – Дермансько-Острозького і Нобельського.

До території нацпарку погоджено передати землі:

22 427,1588 га земель лісогосподарського призначення, з яких 16 299,9549 га вилучають у ДП Рокитнівського лісового господарства та 6 127,2039 га в Остківського лісового господарства;

1 823,4 га земель запасу водного фонду, лісогосподарського, природно-заповідного та іншого призначення;

14, 7482 га земель запасу сільськогосподарського призначення.

Ці території є унікальними і розташовані в басейні річки Ствіга. Тут дуже цінні водно-болотні угіддя, озера та ставки. Також тут мешкає багато представників Червоної книги України.

Територія парку містить типові та малопоширені для Українського Полісся природно-територіальні та ландшафтні комплекси, основою яких є водні та водно-болотяні об'єкти.

Читайте також: У мережі показали стадо диких корів у Чорнобильському заповіднику (Фото).