Багато розлучень: луцький депутат-пастор стурбований, що інститут сім’ї під загрозою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Багато розлучень: луцький депутат-пастор стурбований, що інститут сім’ї під загрозою

Статистика тривожить.

Фото з відкритих джерел.

Багато розлучень: луцький депутат-пастор стурбований, що інститут сім’ї під загрозою

В Україні наростає криза інституту сім’ї, адже за останні 30 років шлюбів зареєстровано втричі менше. Минулоріч кількість розлучень зросла до 70%, а укладання шлюбів зменшилося на 29%

На таку ситуацію вплинув карантин, однак тенденція до скорочення кількості шлюбів спостерігається від початку незалежності України.

Пастор, керівник молодіжного напрямку Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, депутат Луцької міської ради від партії Роман Кравчук вважає, що з кожним роком криза сім’ї наростає, а держава бездіє, пише ІА Волинські новини.

Згідно статистики, у 2020 році офіційно було зареєстровано 167,9 тисяч шлюбів, тоді як в 1991 році – 493 тисячі.

Статистика розлучень, наголошує Роман Кравчук, насторожує. «Хоча, на перший погляд, кількість розлучень ніби зменшується, бо зменшується кількість шлюбів, однак розірвання сімейних стосунків перевищує 70% від укладання шлюбів. Так, у 2020 році укладено 167 974 тисяч шлюбів, а розлучилося 119 253 тисяч пар», – наводить статистику депутат й додає, що більшість розлучень відбувається через суд.

Статистика розлучень насторожує

«Враховуючи це, сьогодні Україна потребує термінових рішень щодо сімейної політики. Зокрема, навчання молодих людей основам сім’ї, адже ми живемо у час, коли перед сім’єю є багато загроз і викликів, що, ймовірно, зменшує зацікавлення в укладенні шлюбу.

З іншого боку ми бачимо агресивне впровадження гендерної ідеології в усі сфери, яка остаточно зруйнує сімейні цінності, готуються закони, аби заборонити критику збочень та надати особливі права для аморальних ініціатив і т.д.

Особливу насторогу викликає те, що такі аморальні тенденції сильно популяризуються серед підлітків і молоді, з юного віку дітям нав’язують те, що сім’я може бути «інакшою», де тільки «мама і мама» чи «тато і тато».

Крім цього, в Україні досі немає міністерства з питань сім’ї, а в Мінсоцполітики, яке ніби є профільним, це відділ з кількома лише людьми. Також в більшості областей, в яких були просімейні органи, їх замінили на відділи або сектори, що опікуються масою питань, та ще й у складі двох-трьох осіб, що, відповідно, негативно впливає на роботу таких надважливих підрозділів.

Саме тому в Україні якнайшвидше має бути створене відповідне міністерство чи державний орган з питань сім’ї, а до його роботи мають бути залучені кращі фахівці, аби створити умови для розвитку та впровадження ефективної сімейної політики, адже успіх держави можливий лише тоді, коли в її основі лежить міцна повноцінна сім’я та вічні цінності», – підсумовує Роман Кравчук.

Читати також: Де на Волині можна швидко одружитися: 7 місць

Джерело: ІА Волинські новини.