У Білорусі режим Лукашенка засудив 16-річного «заколотника» до п'яти років колонії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.46 € 32.79
У Білорусі режим Лукашенка засудив 16-річного «заколотника» до п'яти років колонії

Диктатор не шкодує навіть дітей...

Фото pravda.com.ua

У Білорусі режим Лукашенка засудив 16-річного «заколотника» до п'яти років колонії

Після оголошення вироку з підлітком сталася істерика

У Білорусі до 5 років ув'язнення у виховній колонії за нібито «масові заворушення» засудили 16-річного Микиту Золотарьова.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на «Радыё Свабода» та правозахисний центр «Вясна»

Відзначається, що після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику. Він кинувся до ґрат і крикнув: «Випустіть мене звідси!».

Відзначається, що після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику. Він кинувся до ґрат і крикнув: «Випустіть мене звідси!».

Крім того 25-річного Дмитра Корнєєва засудили на 8 років колонії суворого режиму. 28-річного Леоніда Ковальова - до 6 років позбавлення волі.

Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильству по відношенню до міліції, протиправних діях з горючими речовинами («коктейлями Молотова»), Леонід Ковальов звинувачувався також в «залученні неповнолітнього в протиправну поведінку».

За статтею 364 Кримінального кодексу РБ (насильство по відношенню до міліції) обвинувачених виправдали.

Всі троє, за словами прокурора, відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і тому взяли участь у «масових заворушеннях», які супроводжувалися «погромами, підпалами, збройним опором владі».

Держобвинувач зазначив, що Ковальов намагався «навмисно зняти відео», а потім розмістити його в Інтернеті «з метою пропаганди злочинної діяльності».

16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько повідомив журналістам, що Микиту побили співробітники міліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила. Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні, але і 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив в суді, що в СІЗО йому не давали таблетки.

У своїх виступах адвокати заявили, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов'язані з «погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором».

Читайте також: Волинянин віз у Білорусь колекцію монет, медалі, багнети та старовинний псалтир.