Волинські депутати просять відновити рух пасажирського рейкового поїзда «Здолбунів-Ковель-Хелм» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
Волинські депутати просять відновити рух пасажирського рейкового поїзда «Здолбунів-Ковель-Хелм»

Поїзд за цим маршрутом припинив курсувати у 2019 році.

Фото Район.Ковель.

Волинські депутати просять відновити рух пасажирського рейкового поїзда «Здолбунів-Ковель-Хелм»

Відповідне звернення депутати Волинської обласної ради спрямували до Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, голови правління АТ «Укрзалізниця» Володимира Жмака та Генерального консула України в Любліні Василя Павлюка

У документі, оприлюдненому на сайті обласної ради, серед іншого йдеться:

«З метою розвитку залізничного сполучення між Україною та Республікою Польща з 12 червня 2017 року було призначено курсування пасажирського поїзда «Здолбунів-Ковель-Хелм», який обслуговувався двовагонним складом дизельного поїзда типу PESA 630M (рейковий  автобус).

Цей маршрут завдяки доступності та зручності швидко набув значної популярності серед жителів Рівненської та Волинської області, передусім студентів, дрібних підприємців, пересічних громадян.

Цей маршрут завдяки доступності та зручності швидко набув значної популярності серед жителів Рівненської та Волинської області, передусім студентів, дрібних підприємців, пересічних громадян.

АТ «Укрзалізниця»,  яке виконувало перевезення на цьому маршруті, 19 червня 2019 року прийняло рішення про припинення курсування потяга в односторонньому порядку.

Такий крок призвів до погіршення транспортного сполучення між обома державами та справив негативний ефект на інтенсивність прикордонних контактів у соціальній, економічній та культурній сферах.

Органи місцевого самоврядування та виконавчої влади Волинської області неодноразово зверталися до центральних органів державної влади України з проханням вирішити питання відновлення пасажирського залізничного сполучення між Здолбуновим, Ковелем та Хелмом. Втім, це не принесло жодного позитивного результату.

Читайте також В районі Шацьких озер розгулюють зграї вовків​.

Враховуючи викладене, з метою створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва, забезпечення сталого соціально-економічного розвитку регіону, збільшення обсягів пасажирських перевезень через державний кордон, депутати Волинської обласної ради звертаються до Вас, шановні Дмитре Івановичу, Владиславе Артуровичу, Володимире Миколайовичу, Василю Михайловичу, з ініціативою організувати робочу зустріч представників Міністерства закордонних справ України, Міністерства інфраструктури України, АТ «Укрзалізниця», Генерального консульства України в Любліні, Волинської обласної ради та обласної державної адміністрації, а також відповідних відомств Республіки Польща для пошуку шляхів врегулювання проблемних питань та відновлення руху пасажирського поїзда сполученням «Здолбунів-Ковель-Хелм».

Джерело: Волинська обласна рада.