В Україні можуть врегулювати роботу фрілансерів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
В Україні можуть врегулювати роботу фрілансерів

Працівник зі свого боку отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю.

Фото epravda.com.ua.

В Україні можуть врегулювати роботу фрілансерів

Кабмін на засіданні схвалив законопроєкт, який створює можливість укладення трудового договору з нефіксованим робочим часом

Про це повідомляє Мінекономіки на Урядовому порталі, пише «Економічна правда».

Так, законопроєкт врегульовує трудові відносини, у яких неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи. Йдеться, зокрема, про роботу фрілансерів.

Документ пропонує ввести нову особливу форму трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом. Сторони можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. Оплата праці здійснюється лише за той час, коли робота фактично виконується.

Законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

Працівник зі свого боку отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю. Зокрема, щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати. 

У Мінекономіки додали, що законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

«Наразі оформлення роботи в подібних випадках відбувається здебільшого за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені права та гарантій, встановлених законодавством про працю», – кажуть у Мінекономіки. «Зокрема, запропонований законопроект створює зручний механізм легалізації праці фрілансерів, що сприятиме посиленню їх соціально-трудового захисту та збереже мобільність працівників», - коментує зміни заступник міністра з питань цифрового розвитку Ігор Дядюра.

Зазначається, що документ розроблявся Мінекономіки у співпраці з роботодавцями та профспілками, «що забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін».