На Любешівщині затопило тисячі гектарів угідь, до хат вода поки не дісталась (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
На Любешівщині затопило тисячі гектарів угідь, до хат вода поки не дісталась (Відео)

Жителі громади цього року ще не зверталися в селищну раду за допомогою через підтоплення.

Фото Суспільне.Волинь

На Любешівщині затопило тисячі гектарів угідь, до хат вода поки не дісталась (Відео)

Майже 20 тисяч га ільськогосподарських угідь нині підтоплені у Любешівській територіальній громаді

 Такими є наслідки зимового паводка, розповів Суспільному керівник дільниці Регіонального Офісу водних ресурсів Віктор Крисько.

Нині рівень води в річці Стохід 244 сантиметри. Підтоплення відбувається вже при рівні 230 сантиметрів

Нині рівень води в річці Стохід 244 сантиметри. Підтоплення відбувається вже при рівні 230 сантиметрів, - каже фахівчиня метеостанції «Любешів» Ніна Корицька. У річці Прип’ять вода теж вийшла на заплаву.

В Регіональному Офісі водних ресурсів кажуть: цього року весняну повінь очікують на території колишніх Ратнівського, Камінь-Каширського і Любешівського районів та на річці Стир поблизу Луцька.

Дамба, яку звели декілька років тому у Любешові, частково проблему з підтопленням вирішила. Але у зв’язку з тим, що цьогоріч багато снігу випало, то землі розміщені на осушених системах підтоплює.

Суспільне побувало у підтопленій громаді. Деякі з жителів розповіли: бояться, що вода з дня на день дістанеться до хат.

Читайте також Сьогодні на аукціоні у Луцьку продали бурштину на майже 24 мільйони гривень​.

Як розповів заступник Любешівського селищного голови Володимир Сергійчук, жителі громади цього року ще не зверталися в селищну раду за допомогою через підтоплення. Торік в громаді під час літнього паводка за компенсацією звернулося 12 жителів села Ветли, які отримали майже по три тисячі гривень.

У гідрометеоцентрі повідомляють про паводки через відлигу та опади. Зокрема, 26 лютого -1 березня у Волинській області – жовтий рівень небезпеки, очікується затоплення присадибних дiлянок.

 

Джерело: Суспільне.Волинь