На Турійщині навіть у селах святкували річницю Лесі Українки (Відео, фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
На Турійщині навіть у селах святкували річницю Лесі Українки (Відео, фото)

Аматорський колектив «Радованка» підготував односельцям гроно музичних та поетичних номерів.

Фото Інни Мірчук.

На Турійщині навіть у селах святкували річницю Лесі Українки (Відео, фото)

На літературно-музичний захід, присвячений річниці народження Лесі Українки, зібралася радовичівська сільська громада

Місцевий аматорський колектив «Радованка» підготував односельцям гроно музичних та поетичних номерів. І кожен з них був пронизаний Лесиним словом, спогадом про нашу талановиту землячку, оспівуванням краси Волинського краю, любов до якого завжди теплим вогником горів у глибині серця Лесі й надихав у творчості.

відео

 

Поезія Лесі звучала у різних варіаціях: під звуки акордеону і піаніно, на яких віртуозно грав Микола Романчук, у многолоссі вокального гурту і сольно, з уст дорослих і ще зовсім юних декламаторів.

А поміж тим піднесений настрій доповнювали віршовані рядки ведучих Світлани Шворак і Валерія Фейдака. 

 

Сторінки життєпису сім'ї Косачів «прогорнула» бібліотекар радовичівської книгозбірні Світлана Лукашук. На тлі виставки світлин вона коротко оповіла про батьків Лесі, її братів і сестер, їхні такі різні долі. Розповідь зацікавлювала, бо була без нашарування радянських стереотипів, які нам нав'язували про Лесю Українку та її сім'ю протягом десятків років.

За хвилини гарного настрою, творчої і піднесеної атмосфери, повну віддачу аматорам радовичівського закладу культури і від себе особисто, і від імені глядачів дякували настоятель місцевого храму отець Володимир, турійський селищний голова Олексій Безсмертний, керівники галузі культури Турійщини Інна Мірчук та Андрій Полячук, підприємець Володимир Данилюк. Крім теплих слів, в дарунок радовичівським артистам були ще гучні оплески та квіти.

 

Приємною новизною цього творчого заходу стало те, що для поціновувачів мистецтва, які не змогли бути присутніми, велася відеотрансляція. І як було озвучено, це стане традиційним моментом у роботі культпрацівників Турійщини.

Ірина КОВАЛЬЧУК.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.