Порошенко закликає НАБУ і ОГП розслідувати корупцію у закупівлях вакцин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32
Порошенко закликає НАБУ і ОГП розслідувати корупцію у закупівлях вакцин

«Сьогодні забезпечення вакцинами – це змагання, коли кожна з країн за себе. Так от президент Зеленський програв це змагання в Європі».

Фото ЄС,

Порошенко закликає НАБУ і ОГП розслідувати корупцію у закупівлях вакцин

Викликати на годину запитань до уряду не лише міністра охорони здоров’я, а й керівництво НАБУ та Офісу Генпрокурора вимагає п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що ситуація із закупівлею вакцин для щеплення українських громадян від коронавірусу катастрофічна

«Я щойно повернувся з Прикарпаття, де критична ситуація з точки зору протидії пандемії і захисту людей. Загальновідома причина, чому це сталося. Тому що на сьогоднішній день вже більшість лікарів стверджує, що ми маємо в тому числі на Прикарпатті нові штами, а розповсюдилося це через незакритий Буковель. Тому що хтось ніяк не нажереться і ніяк не відпочине. І досі зараз Буковель працює, а власники набивають кишені», – обурюється Петро Порошенко.

Хтось ніяк не нажереться і ніяк не відпочине.

Порошенко зауважив, що в лікарнях на Прикарпатті, де йому вдалося побувати, немає жодного вільного ліжка, обладнаного киснем. «Процес  обладнання киснем на сьогоднішній день де-факто зупинився. Вони тримають в реанімації два вільних ліжка для хворих. І привезені благодійниками, в тому числі нашою командою, кисневі концентратори ситуацію не вирішують. В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, ці темпи розповсюдження хвороби значно впали. Це не тільки Ізраїль, подивіться – Велика Британія на сьогодні має найнижчі темпи розповсюдження, починаючи з вересня минулого року», – наголосив Петро Порошенко.

Він також зазначив, що медики остерігаються вакцинуватися препаратом, який привіз в Україну очільник МОЗу. «Сьогодні забезпечення вакцинами – це змагання, коли кожна з країн за себе. Так от президент Зеленський програв це змагання в Європі, і Україна зайняла завдяки йому останнє місце. В тому числі з причин, які зазначені в Резолюції Європарламенту. Я дуже раджу уважно їх вивчити», – нагадав Порошенко.

Читайте також Порошенко вимагає негайно створити ТСК по «вагнерівцях» і захистити офіцерів розвідки​.

«В резолюції Європарламенту записано, що вони попереджають Україну негайно подолати корупцію, яка продовжує існувати у сфері охорони здоров’я. І в особливості в міністерстві охорони здоров’я. Ефективно розслідувати всі факти корупції, зокрема, при закупівлі медичного обладнання і вакцин для ковід-19. Це резолюція Європарламенту», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Коли ви збираєтеся запрошувати міністра охорони здоров’я, то обов’язково треба запросити керівника НАБУ, який порушив справу і розслідує корупцію, і Генерального прокурора. В іншому випадку це знову будуть солодкі співи», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело: ЄС.