У Луцьку відбудеться День кликуна - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
У Луцьку відбудеться День кликуна

6 березня 1640 р. була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання нічної сторожі (кликунів).

Фото volynpost.com.

У Луцьку відбудеться День кликуна

Луцький міський голова підпише угоду з луцьким кликуном про виконання останнім своїх обов'язків

6 березня 2021 року вперше у Луцьку відбудеться День кликуна, в рамках якого луцький міський голова підпише угоду з луцьким кликуном про виконання останнім своїх обов'язків. А опісля луцький кликун виконає перший в цьому році ритуал сурмління з В'їзної вежі Луцького замку, інформує Луцька міська рада.

Луцький кликун протягом туристичного сезону здійснює ритуал сурмління та проголошує важливі для міста події з В'їзної вежі Луцького замку. Зокрема, у будні дні ритуал здійснюється один раз на добу о 12.00 год., вихідні та святкові дні двічі на добу - о 12.00 год. і 18.00 год.

Ще в 2015 році з метою відродження і збереження культурної спадщини та історичних традицій, підвищення туристичної привабливості Луцька, з метою внутрішньої і зовнішньої промоції розпорядженням міського голови було відроджено історичну традицію луцького кликуна. З того часу луцький кликун протягом туристичного сезону здійснює ритуал сурмління та проголошує важливі для міста події з В'їзної вежі Луцького замку. Зокрема, у будні дні ритуал здійснюється один раз на добу о 12.00 год., вихідні та святкові дні двічі на добу - о 12.00 год. і 18.00 год. Обов'язковим під час ритуалу є виконання трьох перших акордів приспіву пісні Степана Кривенького «Волинь моя». За потреби кликун може оголошувати про певні події чи проведення загальноміських заходів, залучається до проведення культурно-просвітницьких та святкових заходів у місті тощо.

У лютому 2021 року рішенням виконавчого комітету затверджено нове положення про роботу луцького кликуна, у якому вказується про започаткування відзначення Дня кликуна.

Відповідно до записів у міських актових книгах, 6 березня 1640 р. була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання нічної сторожі (кликунів). Спираючись на цей історичний факт, з метою привернення уваги громадськості до професії і роботи кликуна, створення міської традиції туристично-привабливого заходу запроваджується відзначення щороку 6 березня День кликуна. Саме цей день відтепер вважатиметься початком роботи Луцького кликуна.

Початок заходу об 11.00 біля входу до Луцької міської ради.