Волинські прокурори з'ясовують, чому в слідчому ізоляторі сталося самогубство - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Волинські прокурори з'ясовують, чому в слідчому ізоляторі сталося самогубство

Фото Pixabay.

Волинські прокурори з'ясовують, чому в слідчому ізоляторі сталося самогубство

Органи обласної прокуратури провели перевірки дотримання вимог чинного законодавства у спеціальних установах Національної поліції області щодо додержання конституційних прав затриманих, ув’язнених та осіб, підданих адміністративному арешту

Упродовж 2020-2021 років у ізоляторах тимчасового тримання перебувало 1167 осіб, стосовно яких працівниками ізоляторів допущено непоодинокі факти порушення режиму тримання, права на належні матеріально-побутові та санітарно-гігієнічні умови утримання.

В одному випадку працівниками ІТТ не забезпечено постійного нагляду за ув’язненими у камерах, що призвело до вчинення самогубства одним з них. За фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України) прокурором 27 січня 2021 року розпочато кримінальне провадження. Досудове розслідування триває.

Унаслідок несвоєчасного етапування до слідчого ізолятора стосовно 123 в'язнів допущено порушення граничного терміну можливого їх утримання в ізоляторах тимчасового тримання (3 доби та 10 діб).

Непоодинокими були випадки порушення права затриманих на правову допомогу. Із затриманих упродовж 2020-2021 років майже 1500 осіб працівниками органів поліції в області про факти затримання 16 осіб не повідомлено або несвоєчасно повідомлено Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області.

В одному випадку працівниками ІТТ не забезпечено постійного нагляду за ув’язненими у камерах, що призвело до вчинення самогубства одним з них.

Проблемним залишається питання не функціонування при територіальних підрозділах ГУНП в області 20 з 24 кімнат для затриманих у зв’язку з їх невідповідністю будівельним нормам та рекомендаціям Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

Поширеним є порушення вимог законодавства щодо неоформлення протягом минулого року матеріалів про адміністративне затримання правопорушників (виявлено 30 випадків).

Через неналежне здійснення своїх повноважень службовими особами поліції сім громадян, притягнутих до адміністративного арешту, його не відбували.

На усунення виявлених порушень та задля забезпечення прав в’язнів у спеціальних установах Національної поліції області упродовж 2020-2021 років органами обласної прокуратури розпочато 1 кримінальне провадження, внесено 45 вказівок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 49 посадових осіб, оскаржено 2 судові рішення, які скасовано та приведено у відповідність.

Питання законності застосування працівниками територіальних органів ГУНП в області заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, перебуває на постійному контролі в обласній прокуратурі.

Джерело: Пресслужба Волинської обласної прокуратури.