В Іспанії електрику вироблятимуть з апельсинів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
В Іспанії електрику вироблятимуть з апельсинів

Оце так!

Фото slk.kh.ua

В Іспанії електрику вироблятимуть з апельсинів

Це великий крок у розвитку відновлюваної енергетики

В іспанському місті Севілья, де росте найбільше апельсинових дерев у Європі, цитрусові будуть використовувати для виробництва відновлюваної енергії. Про це повідомляє kurkul.com з посиланням на The Guardian.

Зазначається, що всього в місті росте 48 тисяч апельсинових дерев. Коли фрукти дозрівають, величезна їх кількість обсипається і лежить під ногами пішоходів та під колесами автомобілів, що створює значні незручності. Мова йде про гіркі апельсини, які перестали використовувати в промисловості через їхню неекологічність.

В місті росте 48 тисяч апельсинових дерев. Коли фрукти дозрівають, величезна їх кількість обсипається і лежить під ногами пішоходів та під колесами автомобілів, що створює значні незручності.

Так, проєктом передбачається використання 35 т фруктів для виробництва чистої енергії для роботи однієї з міських водоочисних станцій, а в підсумку планується направляти надлишки електроенергії в міську мережу. Апельсини надійдуть на наявний об’єкт, який вже виробляє електрику з органічних речовин.

«У міру бродіння апельсинів метан буде використовуватися для роботи генератора. А відходи аграрії зможуть використовувати як добрива для своїх полів. Реалізація проєкту коштуватиме місту 250 тисяч євро», — йдеться у повідомленні.

Автори проєкту провели дослідження, яке показало, що тонна апельсинів «виробить» 50 кВт-год, чого достатньо для забезпечення електрикою п’яти будинків протягом одного дня. За підрахунками, всі апельсини в місті здатні забезпечити електроенергією 73 тис/ будинків.

За словами мера Севільї Хуана Еспадаса Сехаса, цей проєкт особливо важливий в умовах боротьби з кліматичними змінами — допоможе значно скоротити рівень парникових викидів та забезпечить місто чистою енергією.

Читайте також: Волиняни утворили квітку з автомобілів, щоб привітати жінок (Фото).