Перехід на літній час 2021: цьогоріч це може бути востаннє - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.67 € 33.67
Перехід на літній час 2021: цьогоріч це може бути востаннє

Можливо востаннє...

Фото з відкритих джерел.

Перехід на літній час 2021: цьогоріч це може бути востаннє

Коли і куди переводять годинники в Україні?

В останню неділю березня в містах України відбудеться перехід на літній час 2021. Але в цьому році він може стати одним з останніх.

Традиційно Україна переходить на літній час або ж на одну годину вперед у кінці березня. Цього року ця дата припадає на 28 березня. Перевести стрілки на одну годину вперед потрібно в ніч з 27 на 28 березня о 03:00. Наразі наші гаджети роблять за нас це автоматично.

Проте існує ймовірність, що Україна скасує ці переходи раз і назавжди. Такий законопроєкт розглянула Верховна Рада України 3 березня під час засідання. У першому читання підтримали цей документ 277 народних депутатів із 226 необхідних. До того ж Верховна Рада проголосувала за скорочення терміну підготовки законопроєкту до другого читання. Автори законопроєкту №4201, прийнятого 3 березня, розраховують, що перехід на зимовий час в жовтні 2021-го виявиться для України останнім.

 Є ймовірність, що Україна скасує ці переходи раз і назавжди.

Якщо закон ухвалять, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а залишиться нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою. Вважається, що саме час, який є зараз є природним і стандартним для нашої території.

Законопроєкт не ухвалили 19 березня, а відправила на доопрацювання, тож є всі шанси, що до 28 березня депутати все ж визначаться, що робити з переведенням годинників.

Такий законопроєкт був створений, опираючись на медичні дослідження про те, що переведення годинників двічі на рік погано впливає на здоров'я людей.

До слова, щорічна сезонна зміна часу застосовується зараз приблизно в 60 країнах, насамперед у Європі, а також у Північній Америці, на всій їхній території чи частково, при цьому дати переходу бувають різними. Тим часом близько 135 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики.

У 2011 році Україна вже намагалась скасовувати перехід на різний час, проте таку ініціативу відхилили. Тому чи надовго затвердять цей законопроєкт цього разу – невідомо.

Читати також: В Україну повертаються сніг та морози

Джерело: Радіо Максимум