Борщ стане розкішшю: чому в Україні стрімко зростають ціни - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Борщ стане розкішшю: чому в Україні стрімко зростають ціни

Продукти стрімко дорожчають.

Фото Главком.

Борщ стане розкішшю: чому в Україні стрімко зростають ціни

До грудня 2021 року інфляція може досягнути показника в 10%

Ціни в Україні стрімко зросли на 7,5%, якщо порівнювати з показниками за лютий 2020 року, найбільше подорожчали харчові продукти.

Про це йдеться в матеріалі видання «Апостроф», передає Главком.

За даними Держслужби статистики, інфляція у 2020 році склала 5%, але вже в поточному році ціни встигли вирости ще на 2,3%. Якщо темпи збережуться, то до грудня 2021 року інфляція досягне показника в 10%.

Фінансовий аналітик Сергій Фурса пов’язує різкий стрибок цін з політикою США, які «надрукували» багато грошей і та влили їх в економіку на тлі пандемії та кризи.

Читати також: Як змінювалися ціни на основні харчі в 2018–2021 роках

«Спостерігається зростання цін на сировинних ринках по всьому світу. Дорожчає все – руда, метали, пшениця. Розганяється продуктова інфляція, і зараз це проблема для багатьох країн – Туреччини, Бразилії, Росії, всі ринки від цього страждають. Тобто це – не чисто українська історія», – пояснив експерт в коментарі журналістам.

Аналітик Сергій Родлер стверджує, що зростання цін могли прискорити поганий урожай, стрибок розцінок на нафту і збільшення мінімальної зарплати.

«Причин насправді багато: від поганого врожаю і зростання цін на нафту, до збільшення мінімальної зарплати та розміру комунальних платежів. Крім того, варто пам’ятати про те, що минулого року досягти відносно низької інфляції вдалося внаслідок зниження споживчої активності (через пандемію коронавірусу), що призвело до зменшення обсягу імпорту», – додав він.

Джерело: Главком