Білорусу дали 15 діб арешту за вивішений у вікні прапор Канади - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
Білорусу дали 15 діб арешту за вивішений у вікні прапор Канади

Добре, хоч не на 15 років посадили...

Фото pravda.com.ua

Білорусу дали 15 діб арешту за вивішений у вікні прапор Канади

У вотчині Лукашенка маразм продовжує міцнішати...

Мешканцю Мінська Сергію дали 15 діб арешту після того, як він вивісив у себе у вікні прапор Канади, який кольорами схожий на історичний національний прапор Білорусі.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Радіо Свобода.

У серпні 2020 року жителі Мінська Сергій і Алеся вивісили у вікні своєї квартири біло-червоно-білий прапор. Він провисів до грудня, подружня пара вирішила замінити його на канадський прапор через переслідування за національну символіку. Поруч з прапором на вікні висів білоруський національний герб «Погоня». Пізніше їм став телефонувати дільничний, а у дворі чергували «тихарі» (силовики в цивільному). Вони просили зняти канадський прапор.

За словами Олесі, чоловіка до арешту підловили на вулиці «тихарі» і відвезли до райвідділку. Вона розповіла, що дільничний вимагав пояснювальну на тему, чому у нас висять на вікні канадський прапор і «Погоня». Чоловік пояснив це тим, що в січні відбувався молодіжний чемпіонат світу з хокею, і він вболіває за збірну Канади, тому і вивісив канадський прапор. А «Погоня» – це для декорування вікна.

Біло-червоно-білий прапор – історичний національний символ Білорусі, офіційний прапор Білоруської Народної Республіки (1918–1919) і державний прапор Республіки Білорусь до 1995 року.

Через кілька днів силовики знову прийшли до них додому, вони забрали Сергія і канадський прапор. Його заарештували на 15 діб нібито за непокору законним вимогам співробітника міліції.

Алеся вважає справу проти чоловіка сфабрикованою. За її словами, в протоколі співробітники міліції написали, що він добровільно сів у машину, однак біля райвідділку нібито відмовився виходити з неї, «опирався ногами і хапався за їх форму».

У Білорусі громадян штрафують і заарештовують за вивішування біло-червоно-білого прапора на балконах і фасадах будинків, розцінюючи це як несанкціонований пікет. Причиною цього стало те, що прапор став символом протестів у країні, а Міністерство оборони назвало його «фашистським».

Біло-червоно-білий прапор – історичний національний символ Білорусі, офіційний прапор Білоруської Народної Республіки (1918–1919) і державний прапор Республіки Білорусь до 1995 року. Після референдуму, ініційованого та незаконно проведеного Олександром Лукашенком, використання цього прапора в країні фактично заборонили. Офіційним став прапор, аналогічний прапору Білоруської РСР, лише без серпа і молота, а біло-червоно-білий перетворився на символ протесту. Влада вкрай негативно ставиться до біло-червоно-білої колірної гами, за символіку в таких кольорах можуть затримати, оштрафувати, арештувати.

Читайте також: «А батьки Зеленського і всі, хто голосував за Партію регіонів, — ​теж запроданці?».