Два роки виборчих обіцянок Зеленського: більшість не виконано - КВУ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Два роки виборчих обіцянок Зеленського: більшість не виконано - КВУ

Володимир Зеленський.

Фото із сторінки КВУ у facebook.

Два роки виборчих обіцянок Зеленського: більшість не виконано - КВУ

Експерти Комітету виборців проаналізували публічні заяви В. Зеленського дворічної давності, озвучені ним під час виборчої кампанії в інтерв’ю телеканалу 1+1 від 24 березня 2019 р.

«За оцінкою КВУ більшість обіцянок В. Зеленського не були виконані. Частина пропозицій фактично не зрушили з мертвої точки (до прикладу, щодо приєднання до Мінську США і Великобританії). Деякі обіцянки були розпочаті, але не дали очікуваного ефекту – до прикладу, прийняття закону про викривачів корупції. Щодо частини ініціатив розроблено законопроекти, але їх досі не було прийнято (щодо податкової амністії). Окремі категорія – фактично провалені обіцянки як-от досягнення компромісу з МВФ щодо замороження зростання тарифів», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Не виконано. За даними Мінекономіки у 2020 р. реальний ВВП України скоротився на 4,2%.

1. «Первое - я считаю, что нужен русскоговорящий телеканал, который вещает на территорию Донбасса, который вещает в мир»

Виконано. 1 березня 2020 р. відбувся запуск державного телеканалу «Дом», створеного для потреб тимчасово окупованих територій.

2. «Второе – это поднимать экономику в нашей стране»

Не виконано. За даними Мінекономіки у 2020 р. реальний ВВП України скоротився на 4,2%. Зафіксовано падіння обсягів промислового виробництва та сільського господартсва. Інфляція становила 5%. При цьому зниження основних економічних показників розпочалось ще до початку пандемії.

3. «Нужно показать реальную борьбу з коррупцией. Мы предлагали закон Линкольна…на самом деле это работает. Ты говоришь, что этот человек коррупционер, у тебя есть какие-то доказательства, ты приводишь эту доказательства прокурору, прокурор должен рассмотреть это дело и взыскать с человека, который коррупционер деньги. В двойном, тройном размере»

У процесі виконання. У жовтні 2019 р. було прийнято закон про викривачів корупції. У разі правдивого повідомлення про корупційні дії, викривачі корупції можуть отримати 10% від суми збитку. Щоправда на практиці цей механізм не довів свою ефективність. Більше того, 3 березня 2021 р. В. Зеленський ветував зміни до закону про викривачів корупції, прийняті парламентом.

Читайте також На Волині викрито шпигуна КДБ Білорусі​.

4. «Мы предлагаем нулевую декларацию, налоговую амнистию. Нормальные люди, гастарбайтеры, бизнесмены, мелкий, средний (на который давили правоохранительные органы различные) должны открыться… Мы разговариваем с коллегами, все говорят: «Конечно, мы хотим, дайте нам правила игры». Положи деньги, откройся, заплати 5% государству. Начнем с чистого листа»

Не виконано. Законопроекти щодо так званої податкової амністії перебувають на розгляді ВР, однак на разі прийняті не були.

5. «Мы брали деньги, мы обязаны их отдавать (ред. – для МВФ). Разрывать их мы не имеем права. Это имидж страны»

У процесі виконання. У лютому 2020 р. Україна виплатила за кредитами МВФ 213,6 млн. дол. Протягом 2021 р. Україна має повернути МВФ 1,7 млрд. дол.

6. «Есть цивилизованный способ убрать Президента – это закон про импичмент»

Виконано. У вересні 2019 р. Верховна Рада прийняла закон про імпічмент Президента.

7. «Что такое ДУСя, у которой куча предприятий? Нужно, чтобы такие госпредприятия были выставлены на приватизацию»

У процесі виконання. У жовтні 2019 р. Указом Президента перші п'ять об'єктів ДУСі були передані на приватизацію (зокрема, готель «Дніпро» в Києві). У липні 2020 р. готель «Дніпро» продали на аукціоні за 1,1 млрд. грн. У вересні 2020 р. на приватизацію було передано непрофільний актив Держуправління справами – Житомирський лікеро-горілчаний завод.

8. «Конечно же нужно продолжать Минский процесс. Хотелось бы его расширить. Его можно ретрансформировать. Добавить туда представителей США и Великобритании»

Не виконано. Попри регулярні заяви В. Зеленського про переформатування Мінського процесу, альтернативного майданчику для перемовин узгоджено не було. США і Великобританія не доєдналися до роботи в Мінську.

9. «С представителями МВФ я тоже встречался и я хотел понять, вам действительно так важно, чтобы наши люди помирали, чтобы у них не было возможности заплатить эту тарифы? Они сказали нет… Им важно не где вы берете деньги, им важно показать, что у вас есть альтернативные источники. Есть несколько шагов наполнить страну деньгами»

Не виконано. У жовтні 2019 р. В. Зеленський заявив, що МВФ вимагає від України встановлення ринкових цін на газ, що передбачає збільшення тарифів. У зимовий період 2020-2021 р. ціни на газ для населення суттєво зросли.

 

Джерело: КВУ.