Верховна Рада ухвалила закон про карантинні 8 тисяч для підприємців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Верховна Рада ухвалила закон про карантинні 8 тисяч для підприємців

Не отримають «карантинних» і ФОПи, які зареєструвалися три місяці тому.

Фото pixabay.com.

Верховна Рада ухвалила закон про карантинні 8 тисяч для підприємців

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок ухвалила президентський закон про фінансову допомогу ФОПам

Відповідний законопроєкт №5300 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» під час голосування в цілому підтримали 312 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

Згідно з документом, застрахований ФОП чи працівник, який в нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн. Окрім цього підприємці та працівники можуть потенційно розраховувати на допомогу від місцевої влади у розмірі, який буде визначено органами місцевого самоврядування.

Застрахований ФОП чи працівник, який в нього працює, має право на отримання допомоги з держбюджету на підставі самостійного звернення у розмірі 8 тис. грн.

При цьому встановлюються обмеження на виплату допомоги. Зокрема, не зможуть розраховувати на державні кошти наймані працівники, які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за всі місяці відповідного кварталу або якщо середня зарплата найманого працівника перевищує 30 тис. грн. При цьому середня зарплата розраховується за три останні місяці, які передували зверненню.

Не отримають «карантинних» і ФОПи, які зареєструвалися три місяці тому, або припинили свою діяльність, або в останній рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за 6 місяців.

Читайте також: 430 тисяч ФОПів і найманих працівників подали заявки на карантинні 8 тисяч гривень

Окрім цього у разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких було виплачено допомогу, що впливають на право застрахованої особи на її одержання, сума допомоги підлягає поверненню застрахованою особою до Державного бюджету та відповідного місцевого бюджету у визначеному Кабінетом Міністрів порядку.