Порошенко опублікував декларацію за 2020 рік - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Порошенко опублікував декларацію за 2020 рік

Петро Порошенко.

Фото eurosolidarity.org.

Порошенко опублікував декларацію за 2020 рік

Минулого року п'ятий президент витратив на благодійність близько 150 млн гривень

За 2020 рік Петро Порошенко задекларував 222 мільйони гривень доходів, з яких 214 мільйонів – дивіденди, 7 мільйонів – проценти за депозитами. Сума сплачених ним податків і військового збору становить більш як 23 млн гривень.

Про це повідомили у пресслужбі «Європейської солідарності».

Кількість компаній, кінцевим бенефіцаром яких є Петро Порошенко, 2020 року істотним чином не змінилася. Придбання фондом Prime Assets Capital телеканалу «Прямий» відбулося вже 2021 року і буде відображено при поданні наступної річної електронної декларації. Щодо видатків, які підлягають декларуванню, то вони в 2020 році становили 79 млн гривень, із них понад 30 мільйонів – на юридичні послуги. 

«Це сума, яку Порошенко мусив витратити на захист у понад 50-ти кримінальних справах, інспірованих владою проти лідера опозиції», – зазначають у прес-службі «Європейської солідарності».

Кількість компаній, кінцевим бенефіцаром яких є Петро Порошенко, 2020 року істотним чином не змінилася. 

Витрати Петра Порошенка на благодійність у 2020 році були націлені на боротьбу з коронавірусом і сягнули приблизно 150 мільйонів гривень. Зазначається, що вони здійснювалися з рахунків різних юридичних осіб, афільованих з Порошенком. Форма електронної декларації не передбачає декларування таких видатків.

Петро Порошенко вимушений зберігати готівкою 51 мільйон доларів і 423 мільйони гривень, які раніше були розміщені на депозитах і працювали на кредитування української економіки. Проте внаслідок політичних репресій і постійних спроб влади арештувати активи Порошенка він вжив заходів для захисту свого майна і скористався законним правом зняти гроші з рахунків.  

Петро Порошенко декларує доходи з 1997 року і, як відомо, свої статки заробив ще до того, як став президентом. 2016 року, в тому числі і завдяки зусиллям тодішнього глави держави, завдяки його політичній волі, в країні запрацювала система відкритого публічного декларування своїх статків високопосадовцями. У кожної такої особи, на думку п’ятого Президента, статки та видатки мають бути підтверджені легальними, зрозумілими суспільству доходами, з яких сплачені податки. Саме таким критеріям відповідає електронна декларація Петра Порошенка.

Нагадаємо, п'ятий Президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко обговорив з послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном питання вакцинації в Україні. 

Читати також: Марина Порошенко закликає уряд виділити Києву квоту для прямої закупівлі вакцин

Джерело: 5 канал