РНБО запровадила персональні санкції проти десяти головних контрабандистів України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
РНБО запровадила персональні санкції проти десяти головних контрабандистів України

Отакої!

Фото УНІАН.

РНБО запровадила персональні санкції проти десяти головних контрабандистів України

Виявляється, їхні імена відомі?

Рада національної безпеки та оборони України на сьогоднішньому засіданні застосувала персональні санкції до десяти головних контрабандистів країни.

Про це під час свого виступу заявив президент Володимир Зеленський, інформує УНІАН.

«Це (контрабанда) – економічний тероризм проти України. За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн, які недоотримав державний бюджет України, з них понад 100 мільярдів – внаслідок неефективної роботи митниці. Сьогодні вперше в історії України впроваджені персональні санкції, зокрема, заблоковані активи, майно осіб, яких за аналітичними даними апарату РНБО та за даними Служби безпеки України можна назвати топ-десяткою української контрабанди», – сказав він.

За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн, які недоотримав державний бюджет України, з них понад 100 мільярдів – внаслідок неефективної роботи митниці.

За його словами, РНБО й надалі застосовуватиме санкції до причетних до контрабанди.

«Сьогодні перша десятка, але точно не остання», - сказав він.

Також Зеленський зазначив, що на засіданні Рада нацбезпеки та оборони відсторонила десятки працівників митниці, крім того, готуються зміни до законодавства, згідно з якими відбудеться криміналізація недостовірного митного декларування.

За даними експертів Українського інституту майбутнього, обсяги контрабанди в Україні оцінюються приблизно в 12 мільярдів доларів щорічно, у зв'язку з чим державна політика повинна бути спрямована на розвиток прикордонної торгівлі і стимулювати виведення контрабандних потоків з тіні.

Читайте також: Пункти пропуску Волині реконструюють.