В Україні деякі продукти вже дорожчі, ніж у Польщі: як будуть рости ціни - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
В Україні деякі продукти вже дорожчі, ніж у Польщі: як будуть рости ціни

Фото pixabay.com.

В Україні деякі продукти вже дорожчі, ніж у Польщі: як будуть рости ціни

Поляки платять за білий хліб на 30% менше, ніж українці

В Україні частина продуктів уже дорожча, ніж у Польщі. Наприклад, поляки платять за білий хліб на 30% менше, ніж українці., повідомляє «Обозреватель».

Про це в коментарі «Главкому» розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. До того ж ціни на хліб і хлібобулочні вироби в українських магазинах можуть вирости на 20-25%. «Водночас, – каже експерт, – білий хліб у нас уже на 30% дорожчий, ніж у Польщі».

Подорожчання пшениці і хліба є своєрідним детонатором: після них йде повальне збільшення цін на інші основні продукти харчування.

А подорожчання пшениці і хліба є своєрідним детонатором: після них йде повальне збільшення цін на інші основні продукти харчування. Передусім зернові котирування відображаються на вартості м'яса. Як розповідає голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко, в собівартості м'яса птиці корми становлять близько 70%, а це все здебільшого зерно.

«Вартість сої, кукурудзи, фуражного зерна, шроту, комбікормів виросла з минулого року майже вдвічі. У січні-лютому галузь працювала з нульовою рентабельністю, в січні поголів'я курей-несучок зменшилось на 20% – такого не було двадцять років. Закрилося близько 10 яєчних фабрик. Виробництво м'яса птиці, яке до цього показувало впевнене зростання (з курятини Україна входить у десятку найбільших світових експортерів) впало на 5-6%, такого теж не було років двадцять. «Гаврилівські курчата», які були другим виробником у країні – їх тепер уже практично немає», – говорить Олександр Бакуменко.

Читайте також: В Україні подорожчає молоко