В Україні заборонили російський пральний порошок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
В Україні заборонили російський пральний порошок

Свій не гірший.

Фото segodnya.ua.

В Україні заборонили російський пральний порошок

Експеримент довів, що якість українських пральних засобів не поступається товару з РФ

За тиждень російські мийні засоби та пральні порошки почнуть зникати з українських крамниць. Їх заборонив ввозити офіційний Київ.

Новини «Сьогодні» порівняли ефективність російського та українського прального порошків. А також з'ясували, як заборона вплине на цінники на українських полицях із побутовою хімією.

Після прогулянок бабусі 11-річного підлітка прання вистачає. І коли пані Інна обирає мийні засоби та пральні порошки, особливої уваги на виробника не звертає. Каже, якщо дуже гарно видно, що написано, то вибирає українського виробника. А якщо не бачить, то трапляється і російський товар.

Заборону російських товарів киянка підтримує, зокрема, і мийних засобів. Адже зазвичай користується українським пральним порошком.

«Порівнювала я спочатку дорогі порошки іноземного виробника, а потім, коли ми перейшли на порошки дитячі, і на українські, я зрозуміла, що в принципі у них різниці немає», – каже Інна Сухорукова.

Журналісти випрали окремо дві схожі футболки, тому придбали дві упаковки прального порошку: один – російський, другий – український. Останній виявився дешевшим майже на 30 гривень.

Кандидат хімічних наук, викладач хімії в дистанційній школі Гліб Репіч пояснює, що при виборі порошку треба керуватися тим, скільки тут поверхнево-активних речовин. Саме вони зумовлюють високу миючу дію порошку.

Втім, на практиці виявилося, що знайти пральні засоби з Росії важко. В тих магазинах, де були новини «Сьогодні», полиці рясніють здебільшого європейськими товарами. Продавці пояснюють: попиту на російські товари нема. Багато людей хочуть якісніше, а російські – з хімією. Тим паче, що у нас війна з Росією. Тому ніхто не хоче брати і навіть не питають.

Російських пральних засобів на українському ринку продають менше одного відсотка – підтверджують у Торгово-промисловій палаті України.

«Якщо завтра на полицях щезне якийсь вид побутової хімії – про це не варто переживати. З точку зору споживача, на нас з вами на побутовому рівні, це абсолютно ніяк не вплине», – пояснює перший віцепрезидент ТППУ Михайло Непран.

А от якість українських пральних засобів не поступається російським – довів експеримент. «Українська» футболка випрана добре, на дотик дуже приємна. Жодної різниці з «російською» не видно. Тож сенсу переплачувати нема.

«Українська» футболка випрана добре, на дотик дуже приємна. Жодної різниці з «російською» не видно. Тож сенсу переплачувати нема.

І якість ще має поліпшитися, бо тепер українські виробники конкуруватимуть лише з європейськими. Та деякий час російську побутову хімію ще продаватимуть в Україні, адже що робити з товарами, які вже є на складах, вирішуватимуть винятково торгові мережі.

Не вплине заборона російських товарів і на ціни всередині Україні – стверджують економісти, яких опитали новини «Сьогодні». Адже пральні засоби виробляє чимало великих світових компаній. І, зазвичай, у Східній Європі вони мають кілька складів, тож відтепер порошки або засоби для миття посуду везтимуть, приміром, з-під Варшави, а не з-під Москви.

Керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта пояснює:

«Ті ж миючі засоби виробляють великі транснаціональні компанії за єдиними стандартами будь-де. Вони однакові в Польщі та Росії. Мають заводи зазвичай і в Росії, і окремо в Європі. Часто в Польщі, на європейський ринок. Тому вони все це спокійно замістять з європейських заводів або навіть з українських. Знову ж таки український споживач цього не відчує».

Нагадаємо, у червні 2015 Росія забракувала українські пральні порошки. Начебто вітчизняні синтетичні миючі дитячі засоби не відповідали вимогам російського індексу токсичності. Згодом росіяни заборонили пральний порошок з України. Цікаво, що під удар потрапив бренд «Ушастый нянь», який належить російській косметичній компанії «Невська косметика» і в Україні вироблявся за ліцензією.

Читайте також: Гель чи порошок: що краще для прання?

Джерело: Сьогодні