Кладовище біля Гаразджі хочуть розширити за рахунок людських паїв - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Кладовище біля Гаразджі хочуть розширити за рахунок людських паїв

Кладовище у Гаразджі.

Фото Суспільного.

Кладовище біля Гаразджі хочуть розширити за рахунок людських паїв

Землі на поховання поки вистачить на півтора-два роки

У Луцьку ситуація із площею для захоронення людей наразі контрольована, адже торік кладовище біля села Гаразджа вдалося розширити на півтора гектара. Крім того, ведеться пошук нових площ для поховань, зокрема на територіях приєднаних до Луцька сіл.

Про це розповів директор департаменту ЖКГ Луцької міської ради Микола Осіюк у програмі «Позиція» на 12 каналі.

«Минулого року ми придбали у людей біля Гаразджі близько півтора гектара паїв. Тобто хоронити є де», – зазначив він.

Крім того, каже посадовець, площа під поховання мешканців Луцької громади збільшилася за рахунок кладовищ тих сіл, які приєдналися до обласного центру, а це 32 кладовища. Тож тепер на території Луцької громади 40 діючих кладовищ загальною площею 70-80 гектарів.

Люди з Вишкова не хочуть везти своїх рідних у Гаразджу

«От вже люди з Вишкова не хочуть везти своїх рідних у Гаразджу, вони везуть їх на територію Жидичинської громади, яка до нас приєдналася. Ті, що живуть на Володимирській чи на Ковельській, вже хочуть у Боголюбах, щоб було зручніше доїжджати і обслуговувати могили», – пояснює чиновник.

За його словами, цього року планують придбати біля Гаразджі ще близько 2-3 гектарів сусідніх паїв.

«Зараз ведуться перемовини. Є така домовленість із людьми, працюємо в цьому напрямку», – висловився директор департаменту.

Також він повідомив, що шукають нові ділянки під кладовища. При цьому розраховують на землю на території приєднаних сіл.

«По селах теж є певні запаси земельних ділянок. Зараз якраз йде передача землі навколо Луцька. Нашим земельникам дали доручення, вони пропрацьовують місця, які будуть відведені конкретно під кладовища. Я думаю, що за цей і наступний роки ці ділянки будуть зарезервовані і на сесії проголосовані… Я думаю, що це буде не один гектар і не два, це будуть все-таки десятки гектарів», – зазначив Микола Осіюк.

Що ж до терміну експлуатації тих півтора гектара землі біля Гаразджі, яку купили торік, то її вистачить приблизно на 1,5-2 роки, каже очільник департаменту.

Читати такожСкільки українців може померти від коронавірусу цьогоріч

Джерело: 12 канал