«Завтра ти тут не працюєш»: як гості луцького зоопарку погрожують працівникам - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
«Завтра ти тут не працюєш»: як гості луцького зоопарку погрожують працівникам

На території зоопарку не можна годувати, лякати і дражнити тварин.

Фото – Луцький зоопарк.

«Завтра ти тут не працюєш»: як гості луцького зоопарку погрожують працівникам

Працівники луцького зоопарку розповіли про нюанси роботи та неввічливих відвідувачів

Навесні разом із припливом відвідувачів для працівників зоопарку додалося й неприємних ситуацій, пов’язаних із нерозумінням чи незнанням деяких гостей правил перебування на території звіринцю.

Про це вони розповіли на  КП «Луцький зоопарк» у фейсбуці.

І хоч правила роздруковані та прикріплені до будиночку каси, щоб всі могли із ними ознайомитися, всеодно знайдуться ті, для кого вони не писані. Тож працівники звіринцю вкотре наголошують на основних вимогах до поведінки гостей, адже мова передусім – про безпеку та комфорт підопічних.

Якщо вже дуже хочете годувати – вихід є! Зголошутеся на роботу до нас – за наявності вільних місць та після проходження стажування доведе свою спроможність та будете і годувати, і прибирати, і бавити.

Заборони, про які забувають відвідувачі: 

Проїхатися з вітерцем – заборонено

На території заборонено переміщення відвідувачів на механічних засобах пересування (а це ролики, скутери, велосипеди, самокати, гіроборди і т.п.). Тому людей просять лишати їх в автівках або при вході до зоопарку. Звірі не звикли до того, що навколо вольєрів на неконтрольованій швидкості хтось (чи щось) переміщується. Дитина, яка в азарті мчить на самокаті, може спровокувати у тварини реакцію, що призведе до її травмування чи завдання травм іншим особинам. Окрім того, територія зоопарку невеличка та компактна, у деяких місцях доріжки доволі вузькі. Тож пересування механічним засобом однієї особи створить значні незручності для інших відвідувачів.

Годувати тварин – заборонено

На території зоопарку не можна годувати, лякати і дражнити тварин. Кожен вид організмів має власний раціон, порушення якого призводять до проблем зі здоров’ям та навіть смертей.

«Якщо вже дуже хочете годувати – вихід є! Зголошутеся на роботу до нас – за наявності вільних місць та після проходження стажування доведе свою спроможність та будете і годувати, і прибирати, і бавити. Ще й гроші за це отримаєте відповідно до штатного розпису. Тим паче, що деякі відвідувачі пхають у лапи чи до пащ наших підопічних не лише заборонені продукти, а й навіть небезпечні отруйні чи колючо-ріжучі предмети. Найприкріше, що переважно це роблять не діти, а дорослі особи(ни) чоловічої статі. Вони кидають у вольєри, наприклад, цигарки або й запальнички, стукають по склу та залізу, викликаючи агресію та нервозність у тварин, намагаються втягнути їх у конфлікт задля власного збоченого задоволення. Кожна окрема ситуація вражає безглуздістю дій тих, хто нібито є людиною розумною. Хоч насправді у таких гостей, як ми спостерігаємо, відсутні навіть натяки на здоровий глузд. А «найвеселіше» починається, коли наші співробітники зупиняють дивіантну поведінку. У відповідь від таких осіб чуємо чимало цікаво. З направду найпопулярнішого: «Твоє прізвище? Завтра ти тут працювати не будеш!» Отож, вносимо ясність: і приймати на роботу, і звільняти з неї – лише у компетенції керівниці підприємства. Якщо ж є конфліктна ситуація, то кожен відвідувач має право своє невдоволення з описаними обставинами подавати письмовою скаргою на адресу дирекції зоопарку. Але вимога: чітко і правдиво окреслюйте, чому вам зробили зауваження. Бо ми встановимо істину. І, як доводить попередній досвід, зазвичай винуватцям конфлікту є саме відвідувачі», – розповідають в адміністрації зоопарку.

Будь-яким чином пошкоджувати рослини – заборонено

Однією з родзинок зоопарку є його озеленення. Аби у будь-яку пору року відвідувачі могли отримувати від прогулянок територією зоопарку естетичну насолоду, квітникарі працюють щодня. І їх – лише троє. Результат – неймовірної краси сезонні перетворення території підприємства. На території зоопарку росте карликова верба, яку гості пошкодили, ламаючи гілля з котиками. «Чому в деяких відвідувачів немає елементарного розуміння, що деревце має рости, зеленіти, скидати листя і засинати на довгу зиму, або знову заявити про прихід весни котиками?», – обурюються в зоопарку. 

До слова, за пошкодження рослинності на території КП «Луцький зоопарк» передбачено відшкодування збитків у розмірі від 500 гривень. Порушників також будемо фотографувати та виставляти світлини з описом ситуації на нашій сторінці. Наразі це єдині доступні нам методи боротьби з невігласами. Хоча і грошове покарання – не досконалий вихід. Бо, наприклад, у минулі вихідні одна молода особа попалася на крадіжці розсади. Задані збитки вона відшкодувала коштами благодійної допомоги, яку ми використаємо на озеленення. Але.. Дівчина одразу ж цинічно заявила, що їй не соромно і це її не спинить від таких дій у подальшому. Як то кажуть, без коментарів.

Справжня дієва підтримка безцінна!

Працівники зоопарку просять відвідувачів поважати працю колективу і дотримуватись чітких правил поведінки.  До людей, які приходять відпочивати в зоопарк, звертаються з проханнями – стати помічниками: 

«Наших співробітників не вистачить, аби поставити по одному біля кожного вольєру, деревця чи квітки. І коли ви бачите, що хтось своїми діями завдає шкоди тваринам чи рослинам, зробіть зауваження чи покличте когось із працівників. Лише разом ми зможемо зупиняти вандалів, притягувати їх до відповідальності та продовжувати розвивати КП «Луцький зоопарк», як місце найкомфортнішого відпочинку на природі у межах міста», – йдеться в дописі. 

Читати також:  Чи стали польські роботодавці менше платити україням через пандемію

Джерело: Луцький зоопарк