У волинському виші вчитимуть майстрів з обробки бурштину? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У волинському виші вчитимуть майстрів з обробки бурштину?

Чи тільки продавати каміння?

Фото shafa.ua.

У волинському виші вчитимуть майстрів з обробки бурштину?

Ідею обговорює керівництво Волинського національного університету імені Лесі Українки та комунпідприємство «Волиньприродресурс»

КП «Волиньприродресурс» планує не тільки видобувати місцевий бурштин і продавати його на аукціонах. У планах підприємства – ціла низка виробів з сонячного каменю: від косметики до прикрас. А ще воно готове стимулювати навчання у волинському виші майстрів з обробки бурштину. Про це написав у фейсбуці директор комунпідприємства Анатолій Капустюк.

Минулого місяця Волинський національний університет імені Лесі Українки і КП «Волиньприродресурс» підписали Меморандум про співпрацю. Підприємство вже замовило науковим фахівцям моніторингове дослідження торфових родовищ, на його базі можуть проходити практику майбутні землевпорядники та екологи. А ще це може підштовхнути до того, що на базі волинського вишу готуватимуть ювелірів, які вмітимуть обробляти бурштин, видобутий на Волині.
 

Як розповів директор КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк, на підприємстві планують не тільки видобувати бурштин і продавати його як сировину, а й хочуть організувати цех з обробки каміння і виготовлення з нього різноманітних виробів. Однак сьогодні фахівців-ювелірів, які професійно вміють виготовляти такі речі, дуже мало.

«Є проблема, що в Україні майже не лишилося фахівців з обробки бурштину, різьби по ньому. Вони свого часу працювали на базу «Укрбурштину», але багато хто виїхав за кордон. Легального видобутку в Україні майже не було, це не користувалося попитом, тому ніхто і не навчив, як поводитися з цим матеріалом, як правильно його обробляти, як робити з нього достойні вироби», - каже він.

Так і виникла ідея готувати таких фахівців на Волині, розповідає ректор ВНУ Анатолій Цьось.

Тому є ідея створити таку освітню програму, робоча назва якої «Художня обробка бурштину». Її хочемо відкрити на базі спеціальності декоративно-прикладне мистецтво факультету культури і мистецтв.

«Тому є ідея створити таку освітню програму, робоча назва якої «Художня обробка бурштину». Її хочемо відкрити на базі спеціальності декоративно-прикладне мистецтво факультету культури і мистецтв», - розповів ректор вишу Цьось. 

Крім того, ми активно співпрацюємо з коледжем культури і мистецтв імені Стравінського, щоб там теж відкрили таку програму. Таким чином, в коледжі навчатимуться діти після 9-х класів, а в нас вони зможуть продовжити навчання», - каже ректор. 
З його слів, зараз саме вирішують, де набрати спеціалістів з обробки бурштину, адже таких майстрів небагато. Також необхідно буде обладнати майстерню-лабораторію.

«Фахівців треба шукати і думаю, ми їх знайдемо. Крім того, потрібно мати й технічні можливості: спеціальні станки для шліфування каменю, мікроскопи, адже часто це надточна ювелірна робота. Така лабораторія може бути спільною для університету і для коледжу. Коли вже офіційно затвердимо назву освітньої програми, оголосимо набір. Будемо старатися оголосити набір на цю освітню програму вже в цьому навчальному році», - переконує Анатолій Цьось.

Читайте також: Волинський археолог знайшов забуту річку на Поліссі

Тим часом на КП «Волиньприродресурс» готують відкрити промислові потужності з обробки бурштину та виготовлення виробів. 
«Зараз займаємось пошуком майстрів і залученням їх до роботи, бо обладнати і підготувати цех – не проблема. Головне за цей час знайти гарних спеціалістів, які працюватимуть на цьому обладнанні.