Антимонопольний комітет зацікавився скаженими цінами на яйця, цукор та олію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Антимонопольний комітет зацікавився скаженими цінами на яйця, цукор та олію

На десяток яєць, кіло цукру та літр олії вистачить?

Фото ranok.ictv.ua

Антимонопольний комітет зацікавився скаженими цінами на яйця, цукор та олію

Хтось добряче нагріває на нас свої руки...

Антимонопольний комітет України досліджує природу підвищення роздрібних цін на окремі продукти харчування, повідомляє kurkul.com з посиланням на офіційний сайт відомства.

«Нині досліджуємо природу підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Щодо цукру уже почали розслідування. Стосовно решти продуктів з’ясовуємо, на якій ланці відбулося первинне подорожчання. Це може бути рівень виробника, постачальника або торгівельної мережі. Визначаємо, чи були у суб’єктів господарювання об’єктивні підстави так чинити, і чи має це подорожчання ринкове підґрунтя», —  повідомила голова АМКУ Ольга Піщанська.

Нині досліджуємо природу підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Щодо цукру уже почали розслідування.

За її словами, поки зарано говорити, чи є підстави для початку розслідування щодо яєць та олії. Перед прийняттям рішення про застосування засобів впливу комітет враховуватиме особливості кожного товарного ринку, з’ясує цінові амплітуди на міжнародних біржах тощо.

«Зрештою, з’ясувавши ці маркери, можемо робити обґрунтований висновок щодо наявності чи відсутності порушень та застосовувати засоби впливу на порушників», — підкреслила Ольга Піщанська. 

Раніше 5 квітня 2021 року Антимонопольний комітет розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Читайте також: З вересня усі пенсії в Україні виплачуватимуть на картку.