На Волині активізувалися прихованохоботники - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
На Волині активізувалися прихованохоботники

В умовах холодної і довгої весни обприскати посіви повторно.

Фото із сайту agrotimes.ua.

На Волині активізувалися прихованохоботники

Як показав фітосанітарний моніторинг, у посівах озимого ріпаку в Луцькому та Володимир-Волинському районах Волинської області спостерігається вихід жуків великого ріпакового стеблового та капустяного стеблового прихованохоботників із місць зимівлі

Про це повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

«Перепади температури та відсутність сталого підвищення температури, яка в найтепліші дні досягала +12…+18°С, стримує активну життєдіяльність фітофагів», – ідеться в повідомленні.

Фахівці нагадують, що зимують жуки прихованохоботників у ґрунті.

Фахівці нагадують, що зимують жуки прихованохоботників у ґрунті. З місць зимівлі виходять при температурі повітря понад 6°C. Масовий виліт розпочинається при температурі повітря близько 12°C. Заселення починається з країв і поступово поширюється на всю площу. Відчуваючи загрозу, жук спадає із рослини ріпаку, завмирає, тому його важко знайти на посівах. Розвивається жук в одному поколінні.

Згідно зі ст. 5,6 Закону України «Про захист рослин», спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів та своєчасне  здійснення  рекомендованих  заходів  щодо  захисту рослин.

Тому в ході заселення посівів шкідником і досягнення порогу шкодочинності (1-2 жуки на 40 рослин або 4-6 жуків на одну жовту посудину на краю поля за 3 доби) – необхідно провести крайові або суцільні обробки посівів одним із препаратів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 

Читайте також: Дротяники не люблять гною

Обприскують за середньодобової температури вище 6 °С, важливо це зробити до початку яйцекладки. В умовах холодної і довгої весни обприскати посіви повторно.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Нагадаємо, у трьох областях очікується висока чисельність капустяного стеблового прихованохоботника.