США і Швеція обговорили кроки ОБСЄ щодо Донбасу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
США і Швеція обговорили кроки ОБСЄ щодо Донбасу

Швеція зараз головує в ОБСЄ.

Фото АР.

США і Швеція обговорили кроки ОБСЄ щодо Донбасу

Представники двох держав відзначили важливу роль, яку ОБСЄ відіграє в зусиллях із врегулювання конфлікту на сході України

Помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван і статс-секретар прем'єр-міністра Швеції Карін Валленстен в ході телефонної розмови обговорили, зокрема, ситуацію на Донбасі і російсько-українському кордоні, а також дії ОБСЄ із врегулювання напруженості.

Про це у вівторок, 13 квітня, інформувала прес-служба Білого дому, передає КорреспонденТ.

Згідно з повідомленням, США запропонували Швеції, яка головує в ОБСЄ, підтримку з моніторингу та звітності ситуації на сході України.

Згідно з повідомленням, США запропонували Швеції, яка головує в ОБСЄ, підтримку з моніторингу та звітності ситуації на сході України.

«Сторони обговорили загальну стурбованість з приводу стрімкого нарощування російської військової присутності і провокацій в окупованому Криму та на кордоні з Україною. Вони обговорили вкрай важливу роль, яку ОБСЄ відіграє в зусиллях із врегулювання конфлікту на Донбасі, пропонуючи підтримку розширенню моніторингу та звітності у відповідь на дестабілізуючі кроки з боку РФ «, - зазначено в прес-релізі.

Читайте також: Епіцентр міг сфальсифікувати коронавірусні тести задля перенесення гри

Крім України, Салліван і Валленстен обговорили такі питання, як ситуація в Ємені, двосторонні відносини між США і Швецією, боротьба зі зміною клімату, а також порушення прав людини у Китаї.

Нагадаємо, напередодні американський лідер Джо Байден під час переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним підкреслив непохитну прихильність Штатів суверенітету і територіальної цілісності України.