Ворог біля воріт: чи готові сховища захистити лучан (Фото, відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
Ворог біля воріт: чи готові сховища захистити лучан (Фото, відео)

Законодавством захисні споруди дозволено використовувати у господарських потребах.

Фото із сайту suspilne.media.

Ворог біля воріт: чи готові сховища захистити лучан (Фото, відео)

На території Луцької територіальної громади – 61-не сховище та 40 протирадіаційних укриттів

Про це Суспільному розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Анатолій Свірський.

Для укриття населення у Луцькій громаді загалом є 101 захисна споруда.

Для укриття населення у Луцькій громаді загалом є 101 захисна споруда — це сховища та протирадіаційні укриття. Вони можуть вмістити від ста до шести сотень людей. «Стан 70-80% з них обмежено готовий до використання, а 30% — не готові», — розповів Анатолій Свірський.

На вулиці Винниченка, 25, що у Луцьку є сховище, призначене для укриття населення. Побудували його у 50-х роках минулого століття. Торік захисну споруду відремонтували, витративши з міського бюджету 180 тисяч гривень.

Тут посилене перекриття, додаткові шари арматури та ребра жорсткості, зроблено електрику, водопостачання, сантехніку, змонтований санвузол, зроблено косметичний ремонт, — розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.

Укриття Луцької міської клінічної лікарні у випадку евакуації вмістить орієнтовно 600 людей, — каже директорка медзакладу Лариса Духневич. З її слів, до захисної споруди приносять списані речі.

 

 Тут є ліжка, столи, медобладнання. Працюють санвузли, є вода, світло та запасний вихід. Бомбосховище підтримують у робочому режимі.

Згідно з законодавством утримання захисних споруд відбувається коштом балансоутримувача і власника. Анатолій Свірський каже: «Сховища у нас призначені для найбільшої працюючої зміни об'єктів господарювання, які проводять свою діяльність в особливий період. Звичайне населення підлягає евакуації в період військових дій».

 

 Законодавством захисні споруди дозволено використовувати у господарських потребах. Основними вимогами є непорушення елементів їхньої конструкцій та вивільнення у випадку загрози протягом 24-годин, аби її підготували для укриття населення.

Читайте також: Військові отримають 30 тисяч одиниць озброєння