На Ратнівщині батьки протестують: «Не економте на наших дітях» (відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
На Ратнівщині батьки протестують: «Не економте на наших дітях» (відео)

До того ж, два роки районна рада знаходила можливості фінансування без ніякого скорочення. Чому сьогодні не вистачає коштів?

Фото Район.Ратне.

На Ратнівщині батьки протестують: «Не економте на наших дітях» (відео)

У селищі Ратне нині Ковельського району хочуть скоротити графік роботи місцевого дитсадка «Капітошка», який відкрили майже три роки тому. Через карантин відвідуваність дошкільного закладу зменшилася, і селищна рада побачила, що на цьому можна зекономити. Стурбовані і обурені батьки прийшли на зустріч до голови громади

«Якщо два дошкільні заклади об‘єднають, на нас знову чекатиме безкінечна черга в садочок»

Раніше у Ратному працював лише один дошкільний заклад, і тоді доводилося записуватись у чергу, оскільки групи були переповненими. Новина про зміну графіку роботи дитячого садочка схвилювала батьків. Все почалося з того, що ратнівчанка Тетяна Середюк розмістила пост у одній із фейсбук-груп про наболіле:

«Зовсім нещодавно всі щиро раділи відкриттю ще одного дошкільного закладу, який увійшов у трійку кращих України. Батьки з полегшенням зітхнули, що не прийдеться відразу після народження дитини бігти і ставати в чергу. Тішив той факт, що цей заклад «розвантажив» наше містечко, і тепер групи не будуть переповненими по 35 дітей, а згідно із всіма нормами та вимогами – по 20-25 діток. Але нова  влада вирішила зекономити на дітях. Спочатку пропонують скоротити робочий графік з 8.00 до 17.00. А з осені планують перестати набирати ясельні групи, відповідно кількість діток зменшиться і два дошкільні заклади об‘єднають. На нас знову чекатиме безкінечна черга в садочок».

Доволі багато ратнівчан розділили думку Тетяни, які прийшли на розмову до очільника громади. Майже дві години тривали дискусії. 

«Варто шукати шляхи наповнення бюджету, а не його скорочення»

– Фінансові труднощі  у громаді виникли через передачу комунальних установ, які раніше належали району та навколишнім сільським радам. Наших власних прибутків у селищній раді заплановано 60 мільйонів гривень. Для збалансування бюджету нам не вистачає 15 мільйонів гривень, – пояснював голова Ратнівської ОТГ Віталій Бірук. – Тож, аби було чим платити людям зарплату, ми вирішили скорочувати фінансування. Із 448 дітей, які мали би відвідувати  обидва садки, налічуються 254. На утримання обох закладів потрібно 15,8 мільйонів гривень на рік, а виділено – 11,6. Тому ми розглядаємо можливість скоротити графік роботи садка з 08:00 до 17:00 або з 07:45 до 17:30. Це допоможе зекономити 460 тисяч гривень. Або ж об’єднати їх в одну юридичну особу, що дасть додаткових річних 600 тисяч.

До того ж, два роки районна рада знаходила можливості фінансування без ніякого скорочення. Чому сьогодні не вистачає коштів?

Батьки з таким рішенням не погоджуються, вважаючи що влада повинна шукати інші шляхи наповнення бюджету, а не його скорочення. Також вони побоюються, що таки буде ущільнення і скорочення кількості груп.

- Керівництво хоче об’єднати групи, батьки із цим не згідні, бо це може призвести до захворювання дітей, тим більше у період карантину, - каже одна із стурбованих мам, малеча якої відвідує садочок. – Голова громади нас переконує, що звільняти персонал не будуть, але треба економити. На дітях? Батьки на сторожі. Та й у всіх виникає питання, яким чином людина, яка працює у держструктурі, має о 17:00 забрати дитину? До того ж, два роки районна рада знаходила можливості фінансування без ніякого скорочення. Чому сьогодні не вистачає коштів?

- Моя позиція така, що будь-яке скорочення робочого часу – це скорочення посадових одиниць, - висловив підтримку депутат селищної ради, директор НВК села Гірники Олександр Ковч.

- Ми несемо відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей, - підкреслила Олена Марчук, керівниця Ратнівського ясла-садку №2 «Капітошка». - Можна безкінечно підбивати відсотки відвідуваності, але інтереси дітей мають бути понад усе.

Подальшу долю закладу вирішуватимуть депутати селищної ради. Голова громади Віталій Бірук запевняє, що у прийнятті рішення буде зважати на думки батьків та педагогічних колективів обох садочків. Час покаже. А поки батьки надіються, що на сесії, яка відбудеться у п’ятницю, 23 квітня, це питання винесуть на розгляд, бо поки його у списках немає.

Власта КРИМСЬКА.

Читайте також: Жителі села на Ковельщині просять зберегти їхню школу


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.