Венедіктова прокоментувала розслідування справи вагнерівців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
Венедіктова прокоментувала розслідування справи вагнерівців

Ірина Венедіктова.

Фото Цензор.НЕТ.

Венедіктова прокоментувала розслідування справи вагнерівців

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що не може розголошувати деталі розслідування справи про зрив спецоперації із затримання російських найманців ПВК «Вагнера»

Про це заявила Венедіктова у відповідь на запитання головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова в ефірі програми «Право на владу».

Була спецоперація, був провал?

«Зараз якраз чергове загострення, і Росія демонструє здатність напасти на Україну. У нас в серпні минулого року був великий скандал, коли була зірвана спецоперація головного управління розвідки із захоплення 28 російських терористів. У цій загрозливій ​​ситуації ми розуміємо, на скільки б це був важливий козир для України - відразу 28 російських терористів були у нас в руках. Ця операція проводилася з нашими союзниками - спецслужбами США. Відомо про це стало в серпні минулого року. Минуло 8 місяців. Ви зараз сказали, що порушено адміністративну справу за позовом нардепа Веніславського. На скільки я знаю, ваш заступник Максим Якубовський курує цю справу і провів допити у цій справі великої кількості посадових осіб. Тому у мене питання, скажіть, будь ласка, чи вдалося правоохоронним органам за 8 місяців з'ясувати - була спецоперація чи ні? Чи була вона зірвана?», - запитав Бутусов.

Також журналіст поставив ще одне запитання: «29 вересня мене запросили у справі про розголошення держаної таємниці щодо цієї спецоперації в ДБР. Я прибув в ДБР відразу, повідомив всю відому мені інформацію і минуло 8 місяців і я хочу отримати відповідь: я розголошував державну таємницю, таємниця була? Була спецоперація, був провал?».

Генпрокурор заявила, що справа «вагнерівців» резонансна.

Читайте також у нас: Міжнародний скандал: Росія підірвала в Чехії військові склади​.

«Я знаю що ви людина, яка вміє правильно ставити питання, і я розумію, яку відповідь ви очікуєте і що ви з цією відповіддю потім будете робити», - сказала Венедіктова.

«Щоб сказати, до чого дійшло слідство, про це скаже слідство. ...Я не є процесуальним керівником у цій справі, я не можу розголошувати. Почекаймо, коли відповідь нам дадуть слідчі прокурори у справі», - заявила генпрокурор.

Відповідаючи на друге запитання Венедіктова сказала: «Я не готова відповісти. У понеділок заслухаю цю справу, в понеділок обов'язково з вами зв'яжемося і вам повідомлять, що там у нас реально відбувається».