На Волині за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні шукали солдатські могили (Фото)
Відбулася експедиція місцями боїв Першої світової війни
Нещодавно з нагоди 105-і річниці Луцького (Брусилывського) прориву під час Першої світової війни за ініціативи Посольства Словацької Республіки в Україні та Національного військово-історичного музею України та його філії – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки на Волині – відбулась науково-дослідницька експедиція місцями боїв, інформує Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки.
У експедиції взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, заступник Посла Матуш Корба, поліцейський аташе Людвик Шолтес, заступник директора з наукової роботи НВІМУ Ярослав Тинченко, завідувач філії НВІМУ – ВРМУВВТ Олег Ткачук та волинський археолог Олексій Златогорський.
У експедиції взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.
Метою було оглянути місця боїв, вшанувати загиблих, локалізувати місця поховань та обговорити подальші плани щодо можливих заходів та залучення представників інших посольств.
Читайте також: Волинський археолог знайшов забуту річку на Поліссі
Як відомо, на Волині після 1925 року за кошти Лігі Націй польською владою були впорядковані могили словаків у селах Карпилівка та Затурці, встановлені імена більшості загиблих. У радянський час ці братські могили були знищені. Інформація про них є у Державному архіві Волинської області, завдяки дослідженням луцького історика Артура Альошина вони локалізовані у нинішніх населених пунктах Волині.