Винних покарають: як на Волині поліція розслідує незаконні оборудки з лісом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
Винних покарають: як на Волині поліція розслідує незаконні оборудки з лісом

Вже вилучили півтисячі кубічних метрів лісодеревини.

Фото поліції Волині.

Винних покарають: як на Волині поліція розслідує незаконні оборудки з лісом

Лише з початку 2021 року слідчі підрозділи зареєстрували 54 кримінальні провадження про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246 Кримінального Кодексу  України (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу). Під час їх розслідування вже вилучено 550 куб.м. лісодеревини, серед якої сосна, дуб, вільха та інші породи

Із вказаних проваджень три вже скеровані до суду з обвинувальними актами. Сума завданих збитків у них становить понад 170 тисяч гривень, з яких частину вже відшкодовано.

Так, у лютому поліцейські закінчили розслідування кримінального провадження одразу за трьома статтями Кримінального Кодексу України, яке стосується організованої злочинної групи. Йдеться про директора військового лісгоспу та директора й засновника одного з місцевих товариств. Слідчі встановили, що вони спільно зі співучасниками складали акти виконаних підрядних робіт, вносивши завідомо неправдиві відомості про вартість цих робіт. У результаті завдано збитків на 1 млн 265 тис. грн. 

Невдовзі до суду скерують також провадження щодо ще однієї організованої злочинної групи, яка займалась незаконною порубкою деревини, а саме, дуба, на території кількох областей. Їх обвинувачують за двома статтями Кримінального Кодексу: незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу (ст. 246 ККУ) та вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією (ст. 28 ККУ).

На всі факти, які надходять на лінію 102 щодо незаконної порубки чи перевезення лісодеревини, поліція реагує негайно.

Щодо незаконної порубки в Національному парку «Цуманська пуща», наразі, окрім незаконної порубки, директора однієї з фірм підозрюють ще й у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом. Адже він не лише скоїв суцільну рубку понад 1 200 дерев (вільха, дуб, сосна, осика), а й збув цю незаконно зрубану деревину місцевим суб’єктам господарювання, за що отримав злочинним шляхом понад 250 тис. грн. Тож йому оголосили підозру і за ст. 209 Кримінального Кодексу України. Невдовзі обвинувальний акт за цими фактами поліція скерує до суду.

На всі факти, які надходять на лінію 102 щодо незаконної порубки чи перевезення лісодеревини, поліція реагує негайно.

 

 

 

Читати також:  Хто з українців із 1 травня втратить право на субсидію

Джерело: Поліція Волинської області