Курси НБУ $ 39.67 € 42.52
Українські волейболістки поступаються шведкам (Фото)

В української збірної є час до 14 травня.

Українські волейболістки поступаються шведкам (Фото)

КВАЛІФІКАЦІЯ ЧЄ-2021 (ЖІНКИ). Збірній України не вистачило своєї Хаак

Як і перший матч із Португалією, цей поєдинок також вийшов достатньо напруженим та інтригуючим. Але тепер усе завершилося не на користь українських волейболісток. Не врятували їх ні характер, ні самовідданість. Не вистачило справжнього лідера. Такого, який у цьому протистоянні феєрив по інший бік сітки.

Про це інформує пресслужба ГО ФВУ.

ШВЕЦІЯ – УКРАЇНА – 3:0 (27:25, 25:19, 25:18)

Швеція: А. Лазіч (набрала 13 очок), Топіч (3), І. Хаак (27), А. Хаак (10), Л. Андерссон (2), В. Андерссон (7); Сьоберг (л), Нільссон, Р. Лазіч, Аррестад. Тренер - Етторе ГВІДЕТТІ.

Україна: Скрипак, Кодола (11), Мелюшкіна (, Харчинська (6), Анісова (2), Герасимова (5); Нємцева (л), Великоконь (1), Мазенко (1), Денисова (4), Дудник (4). Тренер – Володимир ОРЛОВ.

Хоч як дивно, але, як і в попередній зустрічі, від початку відверто не пішла гра у виконавиці, яка апріорі мала б стати ключовою фігурою в оновленій збірній. Мова йде про догравальницю Богдану Анісову. Щоправда, поки шведки пристосовувалися до манери дій українок, вони солідно потерпали від атакуючої агресії Надії Кодоли, котра у стартовій партії записала на свій рахунок 8 очок із загальних 11. І саме завдяки її влучанням підопічні Володимира Орлова двічі мали хороші нагоди втекти у вирішальний відрив – 15:12 і 20:16.

Не врятували їх ні характер, ні самовідданість.

Однак у ці складні для суперниць моменти в їхньому складі ініціативу на себе сміливо брала головна зірка – діагональна Ізабель Хаак. І не підводила. Одна із кращих бомбардирок останньої Ліги чемпіонів яскраво демонструвала, чому проти неї не спрацьовували блоки навіть найсильніших команд Європи. Секрет простий – Ізабель навчилася запросто злітати над ними на добрих 50-70 сантиметрів. І разюче «вистрілювати» куди завгодно. Головне – були би передачі відповідної якості. Але про це зв’язуюча Вільма Андерссон турбувалася на совість. Тож у першому сеті Хаак відзначилася 9 разів, а для нашої команди все завершилося програним ейсом…

Реклама Google

Зробивши протягом стартових 28 ігрових хвилин належні висновки, у перерві досвідчений італійський спеціаліст Етторе Гвідетті запально заряджав своїх шведських підопічних оперативними тактичними настановами. До честі останніх, вони «всмоктали» їх наче губка, і початок другої партії вийшов для українських волейболісток неприємно приголомшливим. Шведки одразу ж на повну включилися під сіткою, дивовижно легко читаючи задуми нашої зв’язуючої Ольги Скрипак і встигаючи в чотири руки (а то і в шість!) «гасити» кожну атаку українок. Не проходило ні в Анісової, ні в Кодоли. Плюс – рикошети майстерно повертала до гри всюдисуща ліберо Софі Сьоберг. Паралельно у четвертій зоні солідно активізувалася молодша сестра Ізабель – Анна Хаак, чиї «постріли» також за часту ставали для українок нерозв’язною проблемою…

Як і в попередній зустрічі з Португалією, Володимир Орлов сміливо наважився на суттєві кадрові ротації. За рахунку 0:5 Скрипак замінила Дар’я Великоконь, а коли табло висвітило 2:10, замість Анісової вийшла Катерина Дудник. І нашим дівчатам вдалося відіграти три очки поспіль. Але черговий спалах бомбардирської активності від Хаак-старшої (що цікаво, після двох партій на рахунку сестричок було добрих 25 пунктів!), який напрочуд агресивно підтримала натуралізована сербка Алєксандра Лазіч, повністю пригасив інтригу.

Реклама Google

Третій сет розпочався з того, що шведському блоку значно продуктивніше почав протистояти блок український. І, як і в першій партії, волейболістки України знову отримали дві нагоди забезпечити собі солідний очковий гандикап – 7:4 і 15:12. Проте своєчасні тайм-аути Етторе Гвідетті дозволяли суперницям швидко відновлювати рівновагу. А коли за рахунку 17:17 у них вчергове на повну запрацювала «гармата» Ізабель Хаак (відзначилася у партії 12 разів із відсотком реалізації – 60!), шанси наших дівчат на відновлення інтриги у поєдинку розтанули остаточно. Хоч як прикро, але свого справжнього лідера у кульмінаційні моменти серед підопічних Володимира Орлова не віднайшлося…

Таким чином, розвиток подій у нашій групі показав, що головна боротьба за дві путівки до фінального раунду чемпіонату Європи ще попереду. В української збірної є час до 14 травня, щоби продуктивно попрацювати над виправленням недоліків у власних діях, і в матчах 2-го вирішального туру в Тбілісі успішно вирішити поставлене перед нею стратегічне завдання…

 
Telegram Channel