![У рівненському селі живі люди ставлять собі пам'ятники](https://volyn.com.ua/content/files/e/c5/jljopf65thli4z3x6waa652defl32c5e.webp)
Селяни за життя земну вічність для себе облаштували.
У рівненському селі живі люди ставлять собі пам'ятники
Але не вказують на них дату смерті
Про випадки встановлення надмогильних пам'ятників живим людям у фейсбуці повідомив священник із села Морочне Вараського району (раніше - Зарічненського) Павло Дубінець, інформує РадіоТрек.
Їх він виявив на кладовищі у селі Гориничі Вараського району.
– Помітив з десяток могил, де є дата народження, а немає дати смерті. Люди встановлюють собі пам'ятники ще за життя. Бо хто потім поклопочеться над могилою. Пригадую випадок, коли одна бабуся попрохала висвятити пам'ятник і на моє запитання «Хто тут похований?» відповіла, що ще ніхто, а то її надмогильний знак...І сьогодні помітив пам'ятники людей, які ще живі, а земну вічність для себе облаштували, – розповів він.
Сьогодні помітив пам'ятники людей, які ще живі, а земну вічність для себе облаштували
Причину такого явища священник пояснив так:
– Бо діти по світах, кордон закритий, а старість, самотність і смерть... вони поруч. Отож і клопочуться ще за життя, щоб потому нікому мороки не було, а, може, й нікому буде приземному вшанувати могилу.
Читати також: Їхали на кладовище: нові деталі про сім'ю, яка загинула у ДТП біля Рівного (Фото)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/3/nc/4cojf4-0x0-960x720-vkx44v74wmkx3gohf23z5jmln2wnanc3.webp)
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/5/fx/lvrnzm-0x0-960x720-sp6cwcmjor4pprepozpmjvrwmwodcfx5.webp)
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)