У селі на Волині вперше освятили церкву - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
У селі на Волині вперше освятили церкву

Храм у Кадищі.

Фото Волинської єпархії ПЦУ.

У селі на Волині вперше освятили церкву

Архіпастир нагородив парафіян церковними відзнаками

12 травня 2021 р. Церква Преподобного Амфілохія Почаївського в селі Кадище Цуманського деканату. У день пам'яті преподобного Амфілохія Почаївського митрополит Луцький і Волинський Михаїл звершив чин освячення однойменного храму в цьому селі Цуманського деканату й очолив Божественну літургію.
З ним служили декан протоієрей Тарас Манелюк, настоятель священник Ігор Літвінцов, інше духовенство Цуманського, Ківерецького, Маневицького (Колківського) благочинь та із сусідньої Рівненської єпархії. Разом молилися голова Цуманської ОТГ Анатолій Дорощук, інші миряни.

Привітавши з першим престольним празником, високопреосвященний найперше подякував селянам за цей храм, за жертовну працю задля слави Божої: «Ви великі у ділах своїх», і це навіки.

Історія цього Божого дому буде багатогранною, зазначив владика. Багато хто долучатиметься до його розбудови, але ви перші, чиї імена впишуть в його історію і кому Господь поклав на душу збудувати тут храм.

Історія цього Божого дому буде багатогранною

Церковними відзнаками архіпастир нагородив чимало парафіян: їм вручено медалі «За жертовність» і благословенні грамоти. Чин заснування церкви та поставлення хреста відправлено три роки тому. Як повідомив о. Ігор, раніше в цьому невеликому селі, що на межі Волинської та Рівненської єпархій, Божого дому не було.

Джерело: Волинська єпархія ПЦУ