Коли та на яких умовах українцям дозволять в'їзд у Польщу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.04 € 32.79
Коли та на яких умовах українцям дозволять в'їзд у Польщу

Польща чекає на українців.

Фото 24 канал.

Коли та на яких умовах українцям дозволять в'їзд у Польщу

Польща, як й інші країни Європейського Союзу, закрита для туристів з України, перетинати її межі зараз можуть лише заробітчани та студенти

Наші сусіди сподіваються, що процес вакцинації українців прискориться, щоб вони змогли отримати так звані COVID-паспорти або сертифікати, які спростять процедуру в'їзду.

Про те, хто, коли і як зможе знову перетинати кордон Польщі, OBOZREVATEL розповів директор Польської туристичної організації Влодзімєж Щурек. Далі наводимо його пряму мову.

Польща реалізує загальне ставлення ЄС до Шенгенської зони про відкриття зовнішніх кордонів.

На цей момент дуже багато українців перебувають у Польщі, перш за все заробітчани, студенти й учні. Вони всі можуть заїжджати до Польщі. Туристи – це та категорія, яку взагалі не пускають до ЄС. Наразі, наприклад, студент під час перетину кордону має пройти тестування саме в Польщі. Польща наразі загострила ці умови, й український тест не враховують. Треба перетнути кордон, сісти на карантин, зібратися на тестування і після негативного тесту можна звільнитися від самоізоляції. Швидкий тест на антиген на цей момент коштує близько 150 злотих (1106 грн).

Читайте також: На кордоні з Польщею в чергах застрягли понад 700 авто.

Хочу підкреслити, що Польща реалізує загальне ставлення ЄС до Шенгенської зони про відкриття зовнішніх кордонів. На сьогодні я не знаю нічого такого, щоб ми хотіли відступити і самостійно щось поміняти без погодження з іншими членами Шенгенської зони. По-перше, це небезпечно, тому що нам загрожуватимуть (санкціями. – Ред.)... Наприклад, Греція збирається ігнорувати загальну політику в ЄС. Болгарія чи Хорватія ігнорують, але вони не є членами Шенгену, а Греція є. Проте вони поки налякали, але не відкрили кордони. Можливо, Єврокомісія в Брюсселі вирішить відкрити кордони для українців швидше, ніж ми сьогодні маємо надію. Ситуація динамічна, і дуже важко сказати щось більше.

Якщо зараз говорити про спільну політику Євросоюзу, то до кінця травня хочуть підготувати систему так званого «Сертифікату Євросоюзу COVID-19». Кожна країна має бути готова до під'єднання з 1 червня. Перетинати кордон в ЄС зможуть ті, хто:

  • перехворів за останні пів року;
  • вакцинувався двома дозами вакцини;
  • має негативний тест на момент перетину кордону.

Така людина отримає GR-код, який показуватиме на смартфоні, і так перетинатиме кордон. Вона зможе брати участь у заходах з обмеженою кількістю людей, і її не рахуватимуть до встановленого ліміту. Так, це не ідеальний вихід. Це дискримінує людей, які не можуть вакцинуватись. Це змушує людей, які не хочуть вакцинуватися, щось вирішувати. Польський уряд каже, що він розуміє зауваження від цих людей, але з іншого боку, це не означає, що їздити без вакцинації не можна. Треба тестуватися постійно. Але для вакцинованої людини буде спрощена система.

(Нагадаємо, що за даними Європейського агентства з лікарських препаратів (ЕМА), наразі перевіряються вакцини, які можуть вноситися у паспорти вакцинації. Наразі їх у списку чотири: Moderna, Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson і AstraZeneca).

Вакцинація – наше все. Але ви прекрасно розумієте, що сертифікат буде надаватися людям, які отримали дві дози. Зрозуміло, що ми розраховуємо на прискорення цього процесу в Україні. Коли ситуація в ЄС стане краща внаслідок вакцинації, ми б хотіли залучити до системи COVID-сертифікатів громадян з інших країн. На цей момент усе погано. Я знаю, що ви це записуєте, але нічого кращого сказати не можу.