Закон про «євробляхи» вступив у силу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
Закон про «євробляхи» вступив у силу

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Фото epravda.com.ua.

Закон про «євробляхи» вступив у силу

Вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, тепер оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку

Закони № 1402 та №1403 про «євробляхи», які тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють  захисту довкілля від шкідливих викидів набули чинності. Про це свідчить публікація законів у газеті «Голос України», пише «Економічна правда».

За даними законами вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, тепер оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Акциз залежить від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. В більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро. 

Акциз залежить від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. В більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро. 

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. Водночас, за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Пільгово оформити автівку можна протягом 180 днів з моменту набрання чинності законів. Учасники АТО/ООС зможуть використати таку можливість протягом 270 днів. 

Разом з тим, під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закон пропонує звільнити від штрафних санкцій власників авто на єврономерах, які були ввезені до кінця 2020 року за умови одноразової сплати п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.