Курси НБУ $ 40.55 € 43.45
У Зеленського за прикладом Януковича мріють про повернення Конституції 96 року і одноосібної президентської влади – Петро Порошенко

«Зеленський стає схожим на Януковича».

Фото eurosolidarity.org.

У Зеленського за прикладом Януковича мріють про повернення Конституції 96 року і одноосібної президентської влади – Петро Порошенко

Настирливе бажання нинішньої влади підім’яти під себе Конституційний Суд є вкрай небезпечним для України – про це у Львові на форумі депутатів «Європейської Солідарності» заявив лідер партії

Він зауважив, що у Зеленського задля контролю над КСУ внесли норму щодо обрання суддів у закон про сільських старост, передає eurosolidarity.org.

«Скажіть, яке відношення сільські старости мають до формування Конституційного Суду? Де старости – і де Конституційний Суд? В одному законі. Це сталося минулого місяця, і зміни в порядку призначення суддів Конституційного Суду вони підвели в зміни порядку призначення старост», – обурився Порошенко. 

Реклама Google

«Це ганьба для України. Це бачив увесь світ. І для чого вони це роблять? Тому що їм потрібен ручний Конституційний Суд, який би не заважав, а то ще й допоміг будувати авторитарний режим, узурпацію влади», – зазначив п’ятий Президент. 

«Дивлячись на таке настирливе намагання влади підім’яти під себе Конституційний Суд, я би не виключав, що вони за прикладом Януковича вже мріють про повернення Конституції в редакції 1996 року і моделі одноосібної президентської влади», – говорить Порошенко.

Президентський відосик їз засідання РНБО має вищу юридичну силу, ніж Конституція, закони України, рішення Верховного Суду. І чим більше Зеленський  стає подібним до Януковича, тим небезпечніше для країни.

«Перетворити парламентсько-президентську республіку в офісо-президентську», – іронізує Петро Порошенко. 

«У лютому ми ще підтримали рішення РНБО про закриття прокремлівських каналів. Зараз ми сподівалися, що одразу ж будуть пред’явлені суспільству факти тероризму. Більшість суспільства була переконана, що влада керується національними інтересами. Подальші дії дедалі більше переконують в тому, що  такий потужний орган як РНБО Зеленського використовується з метою створення режиму особистої влади», – констатує Порошенко. 

«Такий режим в умовах некомпетентної людини сам по собі створює загрозу національній безпеці. Президентський відосик їз засідання РНБО має вищу юридичну силу, ніж Конституція, закони України, рішення Верховного Суду. І чим більше Зеленський  стає подібним до Януковича, тим небезпечніше для країни», – наголошує Порошенко. 

«Я твердо переконаний, що неупереджений суд, свобода слова і вільні вибори – все це потрібно для того,  щоби Україну нарешті прийняли до НАТО та Європейського Союзу. І навпаки, якщо цього не буде, двері НАТО для України будуть закритими», – застерігає п’ятий Президент. 

«Український народ декілька разів доводив, що він здатен захищати демократію. Але це надзвичайно небезпечно в умовах війни проти російського агресора. Треба мати відповідальну державницьку позицію. І не доводити загрозу існування держави на потребу вашим хворим уявленням про обсяг вашої влади», – резюмує Петро Порошенко. 

Читайте також: Петро Порошенко: припиніть знущатися з людей і негайно скасуйте драконівську постанову про переоформлення субсидій під час пандемії.

Telegram Channel