Навмисно хочуть знищити: у Луцьку біля Стиру хтось надрубав 20 дерев (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37
Навмисно хочуть знищити: у Луцьку біля Стиру хтось надрубав 20 дерев (Фото)

Надруби з обох частин свідчать про те, що дерева навмисно намагаються знищити.

Фото Суспільного.

Навмисно хочуть знищити: у Луцьку біля Стиру хтось надрубав 20 дерев (Фото)

Буде руйнуватися природоохоронна зона

У Луцькій громаді на прибережній зоні річки Стир протяжністю майже два кілометри невідомі зробили кругові надруби на деревах, які там ростуть. Пошкодили майже 20 дерев.

Про це розповів Суспільному лучанин Михайло Верпучинский.

Дерева із вирубаними кільцями навколо стовбура знаходяться з обох боків вулиці Зарічної. Чоловік каже: надруби з обох частин свідчать про те, що дерева навмисно намагаються знищити.

За словами Михайла Верпучинского, зруби зроблені цього року, хоча попсовані дерева в цій місцевості бачив і раніше. «Від місця надрубу дерево засихає, втрачає кору, розсихається і гине. Його їдять шкідники», – додав чоловік.

Окрім шкоди деревам, ці надрізи у майбутньому впливатимуть і на річку Стир, повідомила доцентка кафедри екології і охорони навколишнього середовища Оксана Музиченко. Науковиця говорить: це не просто зрізання кори, а пошкодження стовбурової частини, тобто поживні речовини з кореня до рослини не будуть доходити.

Дерева надрубували вздовж берегової лінії, а дерево утримує до декількох тонн ґрунту. Науковиця зауважила: така шкода деревам може в майбутньому спричинити розмивання грунту та поступове розмивання прибережної території.

За словами еколога, дерева надрубували вздовж берегової лінії, а дерево утримує до декількох тонн ґрунту. Науковиця зауважила: така шкода деревам може в майбутньому спричинити розмивання грунту та поступове розмивання прибережної території.

«Буде руйнуватися природоохоронна зона, а для річки Стир це – 25 метрів і в цих межах не можна робити рубки, навпаки треба тільки засаджувати», – додала Оксана Музиченко.

Оцінку завданої шкоди природі екоінспектори планують зробити впродовж двох тижнів. Речниця Держекоінспекції на Волині Анна Тумік розповіла: фахівці виїдуть на місце і проведуть розрахунок шкоди завданої природі. Після цього матеріали справи передадуть у поліцію.

Читати також:  Що відомо про айтішника, який зник при загадкових обставинах у лісі на Волині

 

Джерело: Суспільне. Волинь.