Виявили динозаврів, які росли, як дерева - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.04 € 32.79
Виявили динозаврів, які росли, як дерева

Дослідження передбачає, що його зростання безпосередньо було пов'язане з умовами навколишнього середовища.

Фото із сайту tsn.ua.

Виявили динозаврів, які росли, як дерева

Докторка Кімберлі Шапель з Американського музею природної історії в Нью-Йорку вивчала скам’янілості південноафриканських динозаврів, розглядаючи копалини стегнові кістки під мікроскопом. Під час цієї роботи вона помітила послідовні кільця зростання аналогічні тим, що є у дерев

Як пише ТСН з посиланням на Phys.Org, проаналізувавши ці лінії у виду Massospondylus carinatus, докторка Шапель помітила, що зростання починало активізуватися від сезону до сезону, що більше робить його схожим на дерево, ніж на дитину або іншу тварину.

Одного року вони могли набрати 100 кг маси, а у наступному році виростали тільки на 10 кг.

«Це справжнє шоу. Одного року вони могли набрати 100 кг маси, а у наступному році виростали тільки на 10 кг», – зазначила наукова працівниця.

Massospondylus carinatus був динозавром середнього розміру, вагою до 500 кг, який жив на початку юрського періоду, тобто 200 мільйонів років тому. Він харчувався рослинами, схожими на папороті.

 

 Читайте також: У Замку Дракули відкрили центр вакцинації від COVID-19

Дослідження передбачає, що його зростання безпосередньо було пов’язане з умовами навколишнього середовища. В хороший рік, коли дощів було багато і рослини густо росли, динозавр міг подвоювати свої розміри. А в поганий рік, коли поживних речовин було мало, він міг не рости зовсім.